Centieni pārdot pludmales volejbola centru «Brazīlija» nozari nesatrauc

Pludmales sporta centrs "Brazīlija" ir pirmā Latvijā izveidotā iekštelpu halle, kurā visu gadu var nodarboties ar smilšu volejbolu. Ilgi tā šajā segmentā bija monopoliste, bet pēc Londonas olimpiskajām spēlēm tirgū parādījās konkurence un tagad Latvijā ir četras šādas halles – visas atrodas Rīgā. Telpas „Brazīlija” īrē komercangārā netālu no lidostas „Rīga”. Telpu īpašnieks jau ilgu laiku cenšas pārdot nekustamo īpašumu, bet pagaidām tas nav izdevies.

Nesen dažādos sludinājumu portālos atkal parādījās piedāvājums par divarpus miljoniem pirkt šo īpašumu. Vai sekmīga darījuma rezultātā „Brazīlijai” vajadzētu meklēt citas telpas un uz laiku pārtraukt darbību? "Brazīlijas” izveidotājs un vadītājs Andris Blaka uzskata, ka nav pamata satraukumam.

Latvijā pašlaik darbojas četras pludmales volejbola halles – "Brazīlija", "BeachBox" pie VEF tilta, "O-Sands" olimpiskajā centrā pie "Arēnas Rīga" un nesen izveidotā „Beach Arena” ar astoņiem smilšu laukumiem. Sludinājums par ēkas, kurā atrodas arī „Brazīlija”, pārdošanu sludinājumu portālā ss.lv ievietots 25.oktobrī, šāds sludinājums atrodams arī city24.lv. Cena - divarpus miljoni eiro, ēkai ir četras vienības, divas no tām šobrīd nomā "Brazīlija" un "Sixt". 

Blaka uzsvēra, ka ēku jau gadiem ilgi cenšas pārdot, un arī viņš būtu ieinteresēts to nopirkt, bet ne par tik augstu cenu. Ja tiešām īpašumu pārdotu, pludmales volejbola centrs pārceltos kur citur, taču pašlaik nav pamata uzskatīt, ka drīzumā varētu sekot pārmaiņas. 

Zemes, uz kuras atrodas pārdodamā ēka Mūkupurva ielā 1c, īpašnieks kopš 2005.gada ir SIA „Baltijas īpašumu fonds”, kas 2007.gadā šeit arī uzcēla ēku. Interesanti, ka zvanot uz īpašnieka kontakttālruni, atbildēja „Inchape Motors”.

Baltijas īpašumu fonds ir „Inchape” grupas uzņēmums. "Inchape" vislabāk ir pazīstams kā jaunu auto tirgotājs. Vēl interesantāk, ka zemi blakus "Brazīlijai" Mūkupurva ielā 1 šī gada 20.septembrī nopirka „Moller Auto Latvija”. Tātad jau pavisam drīz blakus „Brazīlijai” varētu slieties jauns autosalons.

Ēkas, kurā atrodas „Brazīlija”, pārdošanas aģents apstiprina, ka jaunais īpašnieks, ja tāds tiks atrasts, varēs nepaturēt telpās pašreizējos nomniekus.

Tikšot pārdots viss centrs kopumā, un viens interesents esot.

Latvijas pludmales volejbola vidē tikmēr „Brazīlijas” neesamība nozīmētu, ka atlikušās halles varēs cīnīties par viņu līdzšinējo klientūru. Amatieru līmeņa spēlētājs Pēteris novērojis, ka jau tagad katra halle liek uzsvaru uz ko citu. "Brazīlijā" ir turnīri noteiktām amatieru spēlētāju grupām, citur tiek rīkoti regulāri turnīri.

Profesionāliem pāriem treniņu vietas izvēle mainās. Pagaidām profesionāļi visbiežāk izvēlas olimpiskajā centrā esošo „O-Sands”. 

Latvijas Volejbola federācija neinteresējas par haļļu finansiālo situāciju vai noslodzi, bet uzsver daudzo haļļu pozitīvo efektu uz pludmales volejbola vidi. Federācijas pludmales volejbola koordinators Edgars Zaiženijs uzsvēra, ka galvenie zaudētāji „Brazīlijas” atrašanās vietas maiņas gadījumā būs tie, kuriem šī halle atrodas tuvu mājām.

Var secināt, ka īpašām bažām par Latvijā pirmās pludmales volejbola halles aiziešanu no tirgus nav pamata. Tomēr jau drīzumā halles telpas var iegūt jaunu īpašnieku, un tikai no viņa būs atkarīgs, kas notiks ar telpu nomniekiem.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Volejbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti