Čehijas volejbolisti sagādā sensāciju, atstājot Francijas izlasi bez ceturtdaļfināla

Otrdien noskaidrojas Eiropas čempionāta volejbolā finālturnīra ceturtdaļfināla dalībnieki. Sensacionālā spēlē Čehijas valstsvienība ar 3-0 (25:22, 25:19, 34:32) uzvarēja olimpisko čempioni Francijas izlasi.

Uzvarētājiem ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Jans Hadrava, bet 15 punkti Lukāša Vašina rēķinā. Savukārt Francijai ar 20 punktiem izcēlās Žans Patrī.

Olimpiskajai čempionei Francijai pret mājinieci Čehiju nebūt neklājās viegli. Pirmajā setā zaudējums ar 22:25.

Arī otrais sets sākās ar Čehijas pārsvaru, liekot uzgavilēt skatītājiem. Un sensacionāla uzvara arī otrajā setā ar 25:19 čehiem.

Trešā seta ievadā vadībā izvirzījās olimpiskie čempioni, taču drīz vien Čehijas volejbolisti spēja rezultātu izlīdzināt un atkal izvirzīties vadībā. Pie 18:18 rezultāts atkal izlīdzinājās. Un cīņa turpinājās punkts punktā. Ļoti spraigā seta galotnē Čehija uzvarēja ar 34:32, un pārliecinoši iesoļoja ceturtdaļfinālā.

Svētdien Čehijas pilsētā Ostravā Latvijas volejbola valstsvienība neatrada argumentus pret spēcīgo Itālijas izlasi, piekāpjoties ar 0-3, un pēc šī zaudējuma galvenais treneris, Igaunijas speciālists Avo Kēls paziņoja, ka darbu ar izlasi vairs neturpinās.

Iepriekšējās dienās noskaidrojās, ka ceturtdaļfinālā spēlēs Krievijas, Polijas, Itālijas, Nīderlandes, Vācijas un Serbijas valstsvienības. Savukārt pirmdienas pirmajā astotdaļfināla spēlē Slovēnija ar 3-1 uzvarēja Horvātiju un turpinās cīņu ceturtdaļfinālā.