Arī volejbolā valstsvienībām ievieš Nāciju līgas turnīru

Ar mērķi veicināt sporta veida attīstību 2018.gadā startēs Nāciju līga volejbolā vīriešu un sieviešu valstsvienībām, ceturtdien informēja Starptautiskā volejbola federācija (FIVB). Tiesa, atšķirībā no futbola Nāciju līgā volejbolā startēs tikai spēcīgākās nacionālās izlases, kuru vidū nav Latvijas valstsvienības. 

Gan vīriešu, gan sieviešu Nāciju līgā startēs 12 pamatkomandas un četru pretendentu valstu izlases, turnīru izspēlējot apļa formātā. Katrai komandai tādējādi būs vismaz 15 spēles, bet turnīrā kopumā aizvadīs 130 spēles.

Vīriešiem pamatkomandu vidū ir Brazīlija, Itālija, ASV, Ķīna, Serbija, Francija, Argentīna, Irāna, Polija, Vācija, Japāna un Krievija, kā arī pretendentes - Austrālija, Dienvidkoreja, Kanāda un Bulgārija. 

Savukārt sievietēm pamatkomandas būs Brazīlija, Itālija, ASV, Ķīna, Serbija, Nīderlande, Taizeme, Turcija, Dienvidkoreja, Vācija, Japāna un Krievija, kamēr pretendentos iekļāva Argentīnu, Dominikānas republiku, Poliju un Beļģiju. 

FIVB plāno izveidot ar rangā zemāku Izaicinājuma līgu, kurā startēs ne tik spēcīgas valstsvienības, kas varēs pretendēt pakāpties uz augstāku līmeni. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Volejbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti