Latvijas čempionāts kērlingā jauktajām komandām

Latvijas virslīgas turnīrs telpu futbolā. FK "Nikars" – FC "Petrow/Jelgava". Germans Matjušenko

Eiropas čempionāta kvalifikācija volejbolā sievietēm Latvija - Slovēnija

Ar vienu spraigu setu nepietiek, Latvijas sieviešu volejbola izlase zaudē arī slovēnietēm

Latvijas sieviešu volejbola izlase piektdien 2021.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē piedzīvoja zaudējumu pret Slovēniju. Latvija F apakšgrupas otrajā spēlē Daugavpilī ar 0-3 (15:25, 27:29, 14:25) zaudēja Slovēnijai.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar desmit punktiem bija Paula Nikola Ņečiporuka, deviņi punkti Martai Kamēlijai Levinskai, bet pa sešiem punktiem nopelnīja Lāsma Ozola un Anija Jurdža. Slovēnijas komandā 12 punkti Darjai Erženai, taču ar astoņiem punktiem izcēlās Tīna Grudina.

Pirmā seta ievadā Latvijas izlase no pirmajiem sešiem punktiem izcīnīja tikai vienu un nonāca iedzinējos ar 1:5. Neilgi pēc tam latvietes pietuvojās līdz 5:6, bet seta otrajā pusē viešņas lēnām pieaudzēja pārsvaru līdz pat desmit punktiem un izcīnīja uzvaru ar 25:15.

Otrajā setā cīņa izvērtās daudz līdzvērtīgāka, latvietēm uz brīdi pat spējot iegūt trīs punktu pārsvaru - 12:9 un 18:15. Pēc tam neizšķirts uz rezultāta tablo bija desmit reizes, bet pie rezultāta 27:27 nākamos divus punktus izcīnīja slovēnietes.

Latvijas izlasei arī otrajā spēlē neizdevās uzvarēt kaut vai vienu setu. Slovēnija ātri ieguva vadību ar 6:0, bet atlikušajā laikā mājinieces tā arī nespēja sadeldēt pārsvaru līdz mazāk nekā pieciem punktiem.

Latvijas izlase pirmajā kvalifikācijas turnīra spēlē ar ar 0-3 (19:25, 17:25, 9:25) piekāpās Čehijai, bet Bosnija un Hercegovina Slovēniju pārspēja ar 3-0 (25:23, 25:20, 26:24).

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīra pirmās trīs spēles Daugavpilī aizvadīs bez Megijas Dambrehtes un Katrīnas Paulas Krustkalnes sastāvā. Dalībai sacensībās Daugavpilī drīkstēja pieteikt 14 spēlētājas. Tāpēc divas no treniņprocesā nodarbinātajām 16 volejbolistēm pirmā apļa spēlēm savās mājās treneri nevarēja pieteikt.

Galvenais treneris Pāvels Seļivanovs sarunā ar Latvijas Volejbola federāciju (LVF) norādīja, ka spēlētājām iespēja sevi apliecināt varētu būt kvalifikācijas otrajā aplī un Eiropas Sudraba līgā.

Otrā šīs grupas spēlē Čehija ar 3-0 (25:23, 25:18, 25:17) uzvarēja Bosniju un Hercegovinu.

Sestdien Latvijas izlase kvalifikācijas turnīra pirmā apļa pēdējā spēlē spēkosies ar Bosniju un Hercegovinu.

Pēc divām spēlēm F grupas līdere ar sešiem punktiem ir Čehija, Slovēnija, kā arī Bosnija un Hercegovina iekrājušas pa trim punktiem, bet Latvija ir bešā.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles F grupā ar Latviju, Bosniju un Hercegovinu, Slovēniju un Čehiju paredzētas divos sabraukumos - no 6. līdz 8.maijam Daugavpilī un no 14. līdz 16.maijam Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Zenicā.

Finālturnīrs plānots šogad augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas - Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna - vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas.

Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu kvalifikācijas grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.