Aizraujošā Eiropas čempionāta cīņā Latvijas volejbola izlase piekāpjas Vācijai. Spilgtākie brīži

Latvijas vīriešu volejbola izlase Tallinā otrdien aizvadīja ceturto Eiropas čempionāta finālturnīra spēli, kurā ar 1-3 (22:25, 19:25, 27:25, 17:25) piekāpās spēcīgajai Vācijas izlasei, pamatīgi sarežģījot savas izredzes uz iekļūšanu turnīra astotdaļfinālā.

Pirms spēles izlases galvenais treneris, Igaunijas speciālists Avo Kēls pauda cerību, ka iepriekš piedzīvotie zaudējumi nebūs salauzuši komandu. Viņš uzsvēra, ka izlasē nav neviena tik spilgta spēlētāja un meistara, lai kādam spēlētājam pārmestu par iepriekš pieļautajām kļūdām. Kēls norādīja, ka izlase spēlēs ļoti riskanti, jo ir vēlme saprast, kā tas ir – spēlēt visaugstākajā līmenī.

Intervija ar treneri Avo Kēlu

Rezultatīvākais ar 19 punktiem Latvijas izlases rindās bija Edvarts Buivids, bet 13 punktus pievienoja Kristaps Šmits. Tikmēr Vācijas izlasē 18 punktus guva Līnuss Vēbers, kurš izcēlās ar pieciem "eisiem".

Spēles ievadā iniciatīvu pārņēma vācieši un Latvijas izlase pieļāva kļūdas servju uzņemšanā. Taču pie 6:6 izdevās atjaunot līdzsvaru.

Latvijas izlasei izdodas izlīdzināt rezultātu 1. setā

Spēle turpinājās līdzvērtīgi, neļaujot spēcīgajam pretiniekam "aizmukt" vairāk kā divus punktus. Tomēr seta beigās vācieši spēja izvirzīties vadībā, un tas noslēdzās ar 22:25.

Otrajā setā iniciatīvu atkal pāņēma vācieši, "aizbēgot" jau par trim punktiem pašā ievadā. Vācieši turpināja pārliecinoši, neļaujot Latvijas izlasei pietuvoties tuvāk par diviem punktiem. Līdz ar to arī loģisks zaudējums 19:25.

Trešajā setā rezultātu atklāja Vācijas izlase, bet tūlīt pat Latvija izlīdzināja rezultātu ar 1:1.

Līdzvērtīgi iesākas 3. sets

Tomēr vadībā izvirzīties neizdevās, lai arī cīņa turpinājās punkts punktā.

Latvijas izlasei izdodas izvirzīties vadībā

Bet pie 12:11 Latvijas izlase pirmo reizi izvirzījās vadībā, un Toms Švāns drīz panāca pat divu punktu pārsvaru. Kļūda vāciešiem, un rezultāts jau kļuva 14:11. Un tūdaļ pat Edvarts Buivids panāca jau četru punktu pārsvaru. Latvijas izlase bija ieskrējusies, un neļāva vairs vāciešiem pietuvoties.

Latvija panāk četru punktu pārsvaru

Latvijas izlase turpināja kāpināt rezultāta starpību, izsitot pretiniekus no līdzsvara. Seta galotnē gan vāciešiešiemm izdevās deldēt rezultāta starpību, līdz tika panākts 23:23. Ļoti spraigā seta galotnē beidzot uzvara setā ar 27:25.

Latvijai uzvara 3. setā

Ceturtajā setā pirmo punktu guva tieši Latvija. Pie 4:2 jau Latvijai divu punktu pārsvars, bet Vācija ātri vien atspēlējās un izvirzījās vadībā. Bet pie 7:6 atkal vadības groži Latvijas izlasei rokās. Taču uz īsu laiku jo vācieši vairs neļāva izvirzīties vadībā. Rezultātā 4. setā zaudējums ar 17:25.

4. seta pirmais punkts Latvijai

Pēc spēles Edvarts Buivids LTV atklāja, ka biju īsta bauda spēlēt šo spēli pret tik spēcīgiem pretiniekiem. Viņš spēlējis bez stresa, koncentrējoties uz to, kas viņam bija jādara, un maksimāli palīdzot komandai izbaudīt šo pasākumu.

Intervija ar Edvartu Buividu

Pēc kādiem rādītājiem Eiropas čempionātā nosaka vietu sadalījumu grupā?

Vietu sadalījumu nosaka pēc sekojošiem prioritātes secībā sarindotiem faktoriem:

1. Uzvarēto spēļu skaits grupā
  2. Turnīrā gūto punktu skaits, summējot uzvarētajās un zaudētajās spēlēs nopelnītos punktus
  3. Uzvarēto un zaudēto setu procentuālā attiecība visu spēļu summā
  4. Setos gūto un zaudēto punktu procentuālā attiecība visu spēļu summā
  5. Komandu savstarpējo spēļu rezultāti
Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā atgriezās pēc 26 gadu pārtraukuma. Pirmajā spēlē tā ar 3-1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21) uzvarēja mājinieci Igauniju, pēc tam ar 2-3 (30:28, 20:25, 25:23, 29:31, 11:15) zaudēja Horvātijai, bet pirmdien ar 2-3 (18:25, 25:23, 25:13, 19:25, 7:15) piekāpās Slovākijai.

Vācija turnīru sāka ar uzvaru 3-0 (25:20, 25:13, 25:19) pār Horvātiju, pēc tam sekoja uzvara ar 3-0 (25:19, 25:16, 25:21) pār Igauniju, bet pirmdien tika piedzīvots zaudējums 1-3 (29:31, 25:15, 22:25, 22:25) Francijai.

Tikmēr otrdienas vakarā svarīgā spēlē Horvātijas volejbolisti ar rezultātu 3-2 (20:25, 22:25, 25:18, 26:24, 15:9) uzvarēja Igauniju. Pēc Horvātijas izlases uzvaras Latvija D apakšgrupā atkrita uz ceturto pozīciju. Lai iekļūtu astotdaļfinālā, latviešiem trešdien jāuzvar olimpisko spēļu čempione Francija vai jācer, ka Horvātija uzvarēs Slovākiju, Igaunija zaudēs Francijai un Slovākija atlikušajās divās spēlēs pret Horvātiju un Vāciju nespēs gūt vairāk par vienu punktu.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiek Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 valstu izlasēm. Izslēgšanas pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā iekļūs pa četrām labākajām četru grupu komandām. Izslēgšanas turnīra spēles notiks Polijā un Čehijā līdz čempionu noteikšanai finālā 19. septembrī Katovicē.