Abas Latvijas volejbola valstsvienības Eiropas līgas spēles aizvadīs ārpus Rīgas

Latvijas vīriešu un sieviešu volejbola valstsvienības mājas spēles Eiropas Sudraba līgā 2020.gadā aizvadīs ārpus galvaspilsētas, pa reizei iepriecinot Liepājas un Daugavpils līdzjutējus, otrdien informēja Latvijas Volejbola federācija.

Avo Kēla vadītā vīriešu izlase Sudraba līgā spēlēs B grupā, tiekoties ar Grieķijas un Luksemburgas valstsvienībām. Savukārt Ingunas Minusas vadītā sieviešu valstsvienība Sudraba līgā debitēs B grupā pret Grieķiju un Portugāli.

Mājas spēles gan sievietes, gan vīrieši aizvadīs 23. maijā Liepājā, bet 10. jūnijā – Daugavpilī. Dienas pirmo spēli aizvadīs sieviešu izlase, savukārt vēlāk laukumā dosies vīriešu valstsvienība. Tādējādi LVF turpinās pēdējā laika tradīciju pēc iespējas vairāk izlašu spēles sarīkot Latvijas reģionos.

Gan Liepājas, gan Daugavpils pašvaldībās volejbolu uzskata par pilsētā vienu no iecienītākajiem un populārākajiem sporta veidiem, kas palīdzēs piepildīt skatītāju tribīnes un nodrošinās mājiniekiem spēlēs nepieciešamo atbalstu.

Lai nacionālās izlases labāk sagatavotos 2020. gada augustā un septembrī paredzētajām Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm, LVF nolēma pieteikt abas valstsvienības dalībai Eiropas līgā. Latvijas vīriešu volejbola izlase sākotnēji bija pieteikta dalībai Zelta līgā, tomēr pēc valstu reitinga komandu iekļāva Sudraba līgas sacensībās. Latvijas volejbolisti pērn startēja Zelta līgā.

Latvijas vīriešu izlasei grupā jāspēlē pret Sudraba līgas finālisti Grieķiju un Luksemburgas izlasi, bet otrā grupā sacentīsies Somija, Azerbaidžāna un Horvātija. Abu grupu uzvarētāji jūnija beigās divās spēlēs mājās un viesos noskaidros uzvarētāju, kas 2021. gadā varēs startēt Zelta līgā. Vīriešu izlasei 2020. gadā mērķis ir uzvarēt Sudraba līgā un iekļūt Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā.

Sievietēm otrā grupā līdzās debitantei Bosnijai un Hercegovinai iekļauta arī Igaunija un pērnā gada fināliste Slovēnija. Sievietēm uzvarētāju turnīrā noteiks pēc tādas pašas sistēmas kā vīriešiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti