Volejbols

Volejbola čempionāta finālsērijas spēle Ezerzeme/DU - RTU/Robežsardze/Jūrmala. Intervija ar Raimondu Vildi pirms spēles

Volejbols

Eiropas Sudraba līga volejbolā vīriešiem. Latvija – Fēru salas. Tiešraide

Volejbola čempionāta finālsērijas 5. spēles Ezerzeme/DU - RTU/Robežsardze/Jūrmala epizodes

«Ezerzeme/DU» izcīna Daugavpilij pirmo volejbola čempionu titulu neatkarīgā Latvijā. Spilgtākie mirkļi

"Ezerzeme/DU" trešdien Daugavpilī ar 3:0 pārspēja "RTU/Robežsardze/Jūrmala" volejbolistus izšķirošajā cīņā par titulu Latvijas čempionāta finālsērijā un izcīnīja zelta godalgas. Uzvara sērijā ar 3:2 ļāva "Ezerzeme/DU" kļūt par neatkarīgā Latvijā pirmo Daugavpils komandu, kas vīriešu konkurencē izcīnīja čempionu laurus.

Sērijā līdz trim uzvarām visas spēles noslēdzās ar mājinieku komandas uzvaru, bet tikai pēdējā mačā zaudētāji palika bez panākuma vismaz vienā setā.

"Ezerzeme/DU" volejbolisti saņem Latvijas čempionu kausu

Sezonas vērtīgākā spēlētāja jeb MVP balvu saņēma "Ezerzeme/DU" volejbolists Mārtiņš Jansons.

Saruna ar Andri Širjakovu

"Ezerzeme/DU" volejbolists Andris Širjakovs pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda vairākus gadus spēlē maz mainītā sastāvā, un visi jau jūtas kā viena ģimene. Pēc viņa teiktā, svarīgākais bija uzvarēt pirmā seta galotnē, kas nodzēsa pretinieku emocijas un ietekmēja turpmākās cīņas gaitu.

Pirmā seta epizodes

Mājinieki spēli sāka ar trim efektīviem blokiem un izvirzījās vadībā, ko noturēja līdz pirmā seta vidum, kad "RTU/Robežsardze/Jūrmala" izdevās panākt neizšķirtu 13:13. Spēlei ritot punkts punktā, seta galotnē daugavpilieši arī uzvaras punktu guva ar bloku pret Patriku Pinku - 27:25.

Saruna ar Antonu Nazarovu

"Ezerzeme/DU" volejbolists Antons Nazarovs pēc pirmā seta intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka sajūtas viņam ir nereālas, izjūtot milzīgu līdzjutēju atbalstu un arī satraukumu par cīņas gaitu.

Otrā seta epizodes

Iedvesmotie mājinieki ar solīdu atrāvienu 6:1 sāka otro setu, savukārt "RTU/Robežsardze/Jūrmala" ar neatlaidīgiem pūliņiem spēja rezultātu izlīdzināt 15:15. Daugavpils komanda ātri atguva trīs punktu pārsvaru un galotnē noturējās drošā vadībā - 25:20.

Saruna ar Aināru Cīruli

"RTU/Robežsardze/Jūrmala" treneris Ainārs Cīrulis pēc otrā seta intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda nav atbraukusi uz Daugavpili zaudēt, bet uzdevums cīnīties par uzvaru ir sarežģījies. Cīrulis atzina, ka pretiniekiem ir izdevušās veiksmīgas sastāva maiņas, bet viņa trenētajai komandai vēl viss nav zaudēts.

Trešajā setā "Ezerzeme/DU" turējās drošākā vadībā, turklāt skatītāju vētraini atbalstītā mājinieku komanda darbojās ar lielāku pārliecību par sevi. Ieguvusi 13:5 pārsvaru, Daugavpils komanda vairs nebija apturama, turpretim viesiem neizdevās saņemties, lai vēl pacīnītos par uzvaru vismaz setā. Cīņas iznākums bija skaidrs, vēl krietni pirms setā tika fiksēts gala rezultāts 25:11.

Uzvarētājiem 16 punktus guva Širjakovs, bet 12 punkti bija Ērika Voroņko rēķinā. "RTU/Robežsardze/Jūrmala" 12 punktus nodrošināja Matīss Gabdulļins.

Saruna ar Rihardu Puķīti pēc spēles

Čempionu galvenais treneris Rihards Puķītis pēc mača atzina, ka pirmais sets bija ļoti smags, un viņš rēķinājās ar piecu setu cīņu. Taču komanda nevarēja pievilt skatītājus, un sniegums izdevās tik pārliecinošs, ka trešā seta vidū Puķītis jau sācis domāt par uzvaru. Lieliski strādājis gan bloks un aizsardzība, gan uzbrukums.

"Labākā sezonas spēle, tāpēc arī uzvarējām," teica Puķītis.

Treneris atzina, ka uzvara ir svarīga Daugavpilij, jo Latvijā volejbols ir mazliet panīcis, un ir nepieciešams arī emocionāls pacēlums.

Saruna ar Raimondu Vildi pirms spēles

"RTU/Robežsardze/Jūrmala" galvenais treneris Raimonds Vilde pirms izšķirošās finālspēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka noskaņojums komandā ir kaujiniecisks un vairs nav kur atkāpties. Vilde no savas komandas gaidīja disciplinētu sniegumu un īstenotu spēles plānu. Svarīgi būs pirmajiem pārvarēt starta drudzi un rādīt kvalitatīvu sniegumu, piebilda Vilde.

Saruna ar Rihardu Puķīti pirms spēles

Savukārt "Ezerzeme/DU" galvenais treneris Puķītis atzina, ka pirms mača jūt lielu satraukumu, bet komanda fināla pēdējai spēlei gatavojās mierīgi, lai spēlētāji paspētu atgūt spēkus, bet neaizmirstot par volejbolu. Lai kāds dienas noslēgumā būtu rezultāts, komandu par aizvadīto sezonu var tikai uzteikt, atzina Puķītis.

Finālsērijā arī līdzšinējās četrās spēlēs abas komandas uzvarēja tikai savā laukumā. Ar uzvaru piecos setos finālu sāka "Ezerzeme/DU", bet nākamajā mačā "RTU/Robežsardze/Jūrmala" bija pārāki un līdzsvaroja pretendentu izredzes. Trešajā spēlē "Ezerzeme/DU" vēlreiz Daugavpilī uzvarēja piecos setos un atguva vadību sērijā, uz ko ar panākumu piecos setos atbildēja "RTU/Robežsardze/Jūrmala".