Volejbols

Volejbola čempionāta finālsērijas spēle RTU/Robežsardze/Jūrmala - Ezerzeme/DU. Intervija ar Antonu Nazarovu

Volejbols

Volejbola čempionāta finālsērijas spēles Ezerzeme/DU - RTU/Robežsardze/Jūrmala 1. seta epizodes

Volejbola čempionāta finālsērijas 4. spēles RTU/Robežsardze/Jūrmala - Ezerzeme/DU epizodes

«RTU/Robežsardze/Jūrmala» volejbolisti uzvar, finālsērijā viss izšķirsies piektajā spēlē. Svarīgākie notikumi

"RTU/Robežsardze/Jūrmala" svētdien mājās ar 3:2 pieveica "Ezerzeme/DU" volejbolistus Latvijas čempionāta zelta finālsērijas spēlē, sērijā līdz trim uzvarām panākot līdzsvaru 2:2. Cīņā par čempionu kausu viss izšķirsies piektajā spēlē trešdien Daugavpilī.

Līdzšinējās četrās sērijas spēlēs abas komandas ir uzvarējušas tikai savā laukumā.

Patriks Pinka uzvarētājiem svētdien guva 21 punktu, bet Matīss Gabdulļins pievienoja 19 punktu guvumu. Viesiem ar 17 punktiem izcēlās Ēriks Voroņko.

Pirmā seta epizodes

Laukuma saimnieki pirmā seta sākumā nonāca iedzinējos (1:4), bet ātri atguvās un nodrošināja četru punktu pārsvaru (12:8). "RTU/Robežsardze/Jūrmala" retāk kļūdījās un efektīvāk darbojās blokā, nodrošinot uzvaru setā 25:20.

Saruna ar Aināru Cīruli

"RTU/Robežsardze/Jūrmala" treneris Ainārs Cīrulis pēc pirmā seta intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandā vēl nav iespēlējies viens no līderiem Matīss Gabdulļins, kā arī pretinieki, iespējams, nav līdz galam iejutušies spēlē. Cīrulis arī piebilda, ka Daugavpils komanda netipiski daudz kļūdījās servēs.

Otrā seta epizodes

Savukārt otrajā setā "Ezerzeme/DU" ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem pārņēma vadību (9:8) un pieaudzēja pārsvaru līdz 15:11. Visi mājinieku centieni ko saglābt bija velti, un seta galotnē Daugavpils vienība droši panāca 25:18.

Saruna ar Deividu Žolneroviču

"Ezerzeme/DU" volejbolists Deivids Žolnerovičs pēc komandai veiksmīgā otrā seta intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka tika pieļauts mazāk kļūdu, un daugavpilieši jau labāk iejutās spēlē. Žolnerovičs uzsvēra, ka nedrīkst atslābt un jāturpina spēlēt tikpat labi un vēl labāk.

Samazinot kļūdu skaitu, "RTU/Robežsardze/Jūrmala" daudz efektīvāk nospēlēja trešā seta pirmajā pusē, izvirzoties iespaidīgā vadībā 12:4. Lielo atrāvienu palīdzēja kaldināt Pinkas efektīva servju sērija. Pārsvars gan ātri sadila līdz 13:10, bet, tuvojoties galotnei, Daugavpils komandai kļūdu sērija liedza cerības uz labvēlīgu seta iznākumu. Laukuma saimnieki setā bija pārāki ar 25:18.

Ceturtā seta epizodes

Jau spraigi sāktajā ceturtajā setā "RTU/Robežsardze/Jūrmala" vairākās epizodēs labi nospēlēja blokā, tomēr pieļautas kļūdas liedza noturēt pāris punktu pārsvaru. Viesi precīzāk darbojās uzbrukumā un pārņēma vadību (13:11), bet galotnē cīņa ritēja punkts punktā, līdz varēja gavilēt "Ezerzeme/DU" atbalstītāji - 27:25.

Izšķirošajā piektajā setā "RTU/Robežsardze/Jūrmala" atguvās pēc neveiksmīga sākuma un nervozā cīņā pirmoreiz izvirzījās vadībā ar 10:9. Izšķirošajos mirkļos laukuma saimnieki nospēlēja ar vēsāku prātu, panākot uzvaras vērto 15:12.

Saruna ar Matīsu Gabdulļinu

"RTU/Robežsardze/Jūrmala" volejbolists Matīss Gabdulļins pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda gāja uz maksimumu, jo citas iespējas neatlika, un zaudējums nozīmētu sezonas beigas. Sarežģīto spēles ritējumu Gabdulļins izskaidroja ar mazu neveiksmīgu nianšu summu, kas apgrūtināja cīņu par uzvaru.

Saruna ar Antonu Nazarovu

Savukārt "Ezerzeme/DU" spēlētājs Antons Nazarovs sacīja, ka komanda savu spēli sajuta tikai otrajā setā un turpmāk mačs pagāja kā šūpolēs. Lai arī šoreiz mazliet pietrūka, pēdējā spēle ir jāaizmirst un jāatgūstas, lai piektajā spēlē ar līdzjutēju atbalstu izcīnītu uzvaru un čempionu titulu, piebilda Nazarovs.

Saruna ar Rihardu Puķīti pirms spēles

"Ezerzeme/DU" galvenais treneris Rihards Puķītis pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka nogurums no iepriekšējās spēles varētu būt jūtams abām komandām, bet tas palīdzēs vairāk koncentrēties tehniskām lietām, kas būtu noderīgi. Komanda savu spēku zina un būs gatava nepaļauties pretinieku psiholoģiskajam spiedienam, piebilda Puķītis.

Saruna ar Raimondu Vildi pirms spēles

Savukārt "RTU/Robežsardze/Jūrmala" galvenais treneris Raimonds Vilde pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka viņa vadītajai komandai nav kur atkāpties, un tā gan grib, gan var panākt izlīdzinājumu sērijā. Iepriekšējā spēlē bija daudz paviršību sīkās lietās, kas dārgi maksāja, atzina Vilde.

Ar uzvaru piecos setos finālu mājās sāka "Ezerzeme/DU", bet nākamajā mačā "RTU/Robežsardze/Jūrmala" savā laukumā bija pārāki un līdzsvaroja pretendentu izredzes. Savukārt trešajā spēlē "Ezerzeme/DU" vēlreiz Daugavpilī uzvarēja piecos setos un atguva vadību sērijā.