Pēc Pasaules tūres sacensību reorganizācijas Latvijas duetiem kļūst arvien grūtāk ne tikai gūt panākumus, bet pat iekļūt sacensību pamatturnīrā.
Samoilovs atgādina, ka pēc Pasaules tūres Jūrmalas "Challenge" turnīra jūnija vidū tiks nosaukti Eiropas čempionāta dalībnieki.
"Iespējams, ka ar saviem sakrātajiem 1000 punktiem mēs ar Pļaviņu uz Eiropas meistarsacīkstēm tiksim, kur labs rezultāts būtu devītā vieta. Domāju, ka varam aizmirst par medaļām, kas mums bija piecus, septiņus gadus atpakaļ," domā jaunākais no Samoilovu dinastijas pārstāvjiem. "Tagad Latvijas komandām jau devītā vieta būs ļoti laba. Un tā dotu vietu Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV), kas ir mans mērķis, lai varētu profesionāli gatavoties."
Nebraucot uz sacensībām un pagaidām akcentējot tikšanu Eiropas meistarsacīkšu dalībnieku skaitā, grūtāk būs aizbraukt uz pasaules čempionātu Meksikā, jo dalībai tajā šogad ir jānospēlē seši turnīri.
"Pēc Eiropas čempionāta brauksim uz visām sacensībām, kur varēsim, taču pasaules čempionātam atlase beidzas jau augusta beigās. Turnīrs būs oktobrī. Protams, ir cerība uz īpašo ielūgumu, taču mēģināsim apliecināt sevi," saka sportists.
Pirms Jūrmalas turnīra, kurā duets, visticamāk, nestartēs, Samoilovs ar Pļaviņu piedalīsies Latvijas izlases atlases sacensībās Nāciju kausam, kas notiks 24. un 25. aprīlī. Uz Netanju Izraēlā dosies divi pāri.
Kamēr Pļaviņš uzlabo sportisko formu rehabilitācijas procesā, Samoilovs lielāko uzmanību līdz šim ir veltījis fiziskajai sagatavotībai, strādājot Andra Eikena vadībā.
"Man tas ir pirmais gads, kad neesmu bijis treniņnometnē Ēģiptē, kur mēs parasti pavadām divus trīs mēnešus. Testi liecina, ka ir labi, ja ņem vērā, ka tagad nav jāspēlē. Šobrīd būt labākajā formā ir nevajadzīgi, taču esam gatavi spēlēt," par sportisko formu pirms sezonas bilst Samoilovs.
Arī duets Pļaviņš/Samoilovs šosezon orientējas uz ātrajām piespēlēm.
"Uzskatām, ka jāmaina spēles stils. Ja nespēlē ātri un ar kombinācijām, ir ļoti grūti pārvarēt bloku. Progress ir virzīts uz piespēli. Protams, gribētu vairāk trenēt servi, bet to var darīt āra laukumos," bilst pāra bloķētājs.
Vēl no izmaiņām Samoilovs min jaunās bumbas.
"Tās līdzinās zāles volejbola bumbām. Bumba ir drusku mazāka diametrā, un tā ir cietāka. Man, piemēram, uzlabojas planējošā serve. Varu asāk un ātrāk uzservēt. Man tas palīdz," viņš skaidro. "Nezinu, kā ir Mārtiņam aizsardzībā, bet pirmās trīs dienas viņam rokas bija sarkanas. Bumba ir cietāka."
Runājot par Latvijas pludmales volejbola problēmām, Samoilovs atgādina, ka tikai vienam no četriem vadošajiem Latvijas pāriem ir treneris, – Edgars Točs un Kristiāns Fokerots strādā Atvara Vildes vadībā. Savukārt Mihails ir vienīgais no astoņiem volejbolistiem, kurš nav LOV sastāvā.
"Šobrīd pasaulē tik strauji aug spēles līmenis, ka cīnīties pret ārvalstu komandām ir grūti. Tām ir ne tikai treneris, bet arī asistents, ārsts un fizioterapeits līdzi uz treniņnometni, nerunājot par sacensībām," norāda volejbolists, kurš iztiku sācis pelnīt ar amatieru trenēšanu "Beach Arena", taču labprāt to nedarītu, ja varētu atļauties gatavoties profesionāli.
"Ja mums ir mērķis spēlēt olimpiādē, tad gada beigas ir tas laiks, kad varam parādīt savu labāko rezultātu mazākas vadošo komandu konkurences dēļ," saka Samoilovs. "Gaidu sezonas beigas. Pagājušajā gadā Mārtiņš pirmajā turnīrā pēc operācijas Dubaijā kliboja, bet pēc pusotra mēneša Filipīnās mēs jau bijām uz goda pjedestāla. Mēs panācām lielu progresu, un tas bija arī tādēļ, ka daudzas komandas atpūtās un mums bija iespēja aizbraukt un saņemt punktus."
Olimpiskā atlase sākās jau Dohas "Elite 16" turnīrā, kur Pļaviņš/Samoilovs no gaidītāju saraksta iekļuva kvalifikācijas turnīrā, nopelnot svarīgus 340 pasaules ranga punktus.