Badingers šobrīd izdzīvo savu bērnības sapni – spēlēt olimpiskajās spēlēs. Tiesa, lielāko daļu sportista karjeras viņš pavadīja uz basketbola parketa, septiņus gadus nospēlējot arī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA). Tagad olimpiskās durvis viņam izdevies atvērt ar pludmales volejbola palīdzību.
"Jā, bērnībā es sapņoju nokļūt olimpiskajās spēlēs. Protams, karjeras sākumā, es domāju, ka varētu to sasniegt kā basketbolists. Līdzko es mainīju sportu uz pludmales volejbolu, galvenais mērķis bija sasniegt šo skatuvi. Ieguldīju smagu darbu, veltīju daudz laika - tas bija sešus gadus atpakaļ un šeit nu es esmu," sarunā ar Latvijas Televīziju (LTV) norādīja Badingers.
Unikālā sportista saknes gan meklējamas Latvijā.
Čeisa Badingera mammas māsa Sarma Eglīte atzīst, ka prot runāt latviski, bet, lai runāt prasmi uzlabotu, būtu nepieciešams doties uz Latviju.
Māsas Māra un Sarma ir meitas no Latvijas uz ASV emigrējušajiem latviešiem Veldzei un Andrejam. Latvieši savu zemi pameta īsi pēc tās okupācijas 1940. gadā. Viņi abi satikās otrpus okeānam ASV Viskonsīnas štatā Milvoki un apprecējās.
"Viņš pameta Latviju kara laikā, manam tēvam bija arī jaunāks brālis. Tēvs sarakstīja grāmatu "Vīrs no Latvijas", tajā ir dažādas nianses par viņa ceļu. Es zinu, ka daudzi latvieši ASV un arī Latvijā ir izlasījuši šo grāmatu. Tajā viņš raksta, kā viņam nācās pamest mājas 18 gados, viņa brālis bija daudz jaunāks, viņš zināja, ka nekad vairs nedosies atpakaļ," par Latvijas saknēm stāsta Badingera mamma Māra.
Taču savā ģimenē, toreiz Eglīši, kā vecāki, tā arī bērni Māra ar Sarmu runājuši latviešu valodā. Laikam ejot uz priekšu, ikdienas vide tikai loģiskā kārtā veikusi korekcijas - galvenokārt izmantota angļu valoda, taču latviešu gēni profesionālajā dzīvē noderējuši.
"Es saku, ka mums ir Austrumeiropas gēni, kas palīdzēja mums būt garākiem. Mūsos mīt kaut kas īpašs, es un mani brāļi, augot vienmēr esam bijuši ļoti konkurētspējīgi. Vienmēr spēlējam viens pret otru, nevienam no mums nepatika zaudēt. Bijām gari, atlētiski, tā arī tas izveidojās. Protams, ka Čeiss no mums ir superzvaigzne," uzskata Čeisa māsa Britānija Hovarda.
Čeisa brālis Dankans arī ir pludmales volejbolists, tikmēr māsa agrāk profesionāli nodarbojās ar volejbolu. Spēlējot Eiropā, viņai arī izdevās apmeklēt savu vecvecāku mājas Liepājā. Visiem ģimenē esot arī dubultpilsonības. Šo faktoru centās izmantot arī Latvijas basketbola savienība 2017. gadā, uzrunājot Čeisu par iespēju spēlēt valstsvienībā.
"Biju apsvēris tādu iespēju spēlēt Latvijas izlasē. Taču tā bija vasara, kad es mainīju sporta veidu un izvēlējos par labu pludmales volejbolam, nevis turpināju basketbolista karjeru.
Ja es mentāli būtu palicis pie basketbola tajā laikā, tad varētu būt iespēja spēlēt Latvijas basketbola izlasē," atteikumu Latvijas valstsvienībai skaidro Badingers
Latviešu dzīvesziņa māsās Mārā un Sarmā noteikti ir saglabājusies. Agrāk viņas piedalījušās ASV latviešu biedrību pasākumos, cepušas pīrāgus un pagatavojušas arī klimpu zupas. Dzīve ASV attālinājusi no Latvijas kultūras, bet dubultpilsonības bērniem, kā arī tēva Andreja uzrakstītā grāmata "Vīrs no Latvijas" ir liecība par latvietību šajā un arī nākamajās paaudzēs.
Badingers pārī ar Mailzu Evanu olimpisko spēļu turnīra apakšgrupā izcīnīja vienu uzvaru trīs mačos.