Žolnerovičs Rīgas maratonā cer labot Latvijas rekordu

Valērijs Žolnerovičs nākamajā nedēļas nogalē "Lattelecom" Rīgas maratonā cer labot sev piederošo Latvijas rekordu, ceturtdien pavēstīja organizatori. Par maratonā plānoto elites skrējēju sastāvu rīkotāji sola informēt nākamās nedēļas sākumā, taču sagaidāms, ka Žolneroviča sāncenši būs arī Kenijas, Etiopijas un citu skriešanas lielvalstu skrējēji. 

Žolnerovičs ir apņēmies 17.maijā būt optimālā formā, lai sasniegtu jaunu Latvijas rekordu. Skrējējs šosezon ar treneri ir izmēģinājis jaunu pieeju treniņu procesam, kuras rezultātus tagad būs gatavs pārbaudīt.

"Pagājušajā gadā, kad finišēju pirmajā pieciniekā, labi iepazinu jauno Rīgas trasi un ceru, ka paša mājās ne tikai Rīgas ielas un līdzjutēji, bet arī konkurenti palīdzēs. Zinu, ka būs augsta konkurence, bet tas tikai palīdzēs uzturēt augstu tempu un ļaus cerēt uz augstvērtīgu rezultātu," organizatori citēja Žolneroviču.

Latvijas rekordu maratonā Žolnerovičs iepriekš laboja divkārt 2013.gadā, vispirms aprīlī Vīnē par sekundi apsteidzot sava trenera Aleksandra Prokopčuka 18 gadus veco sasniegumu, bet vēlāk oktobrī Frankfurtē viņš 16.vietu ieguva ar rezultātu divas stundas, 14 minūtes un 33 sekundes. Paša iepriekš sasniegto rekordu Žolnerovičs laboja par minūti un 22 sekundēm.

25. reizi rīkotajā Rīgas maratonā ceturto gadu pēc kārtas čempiones titulu pusmaratona distancē centīsies aizstāvēt titulētākā Latvijas skrējēja un divkārtējā Ņujorkas maratona uzvarētāja Jeļena Prokopčuka. Viņai pusmaratons Rīgā būs sezonas pirmajā pusē otras nozīmīgākās sacensības pēc starta Japānā Osakas maratonā 25.janvārī .

"Skriet Rīgā un par prieku savējiem vienmēr ir īpašs notikums, bet šogad papildu stimulu dos apziņa, ka skrienu jubilejas maratonā," atzina Prokopčuka, kam nopietnu konkurenci sola sastādīt arī viena no Lietuvas labākajām sportistēm, vairāku olimpisko spēļu dalībniece Rasa Drazdauskaite. Lietuvietes personiskais rekords pusmaratonā ir 1.12:54, savukārt Prokopčukai labākais rezultāts pusmaratonā Rīgā tika sasniegts 2012.gadā (1.10:27).

Sagaidāms, ka jubilejas maratonā startēs arī vīri, kas Rīgā finiša līniju šķērsojuši visas 24 līdzšinējās reizes - 69 gadus vecais Juris Bērziņš, Arnis Vērmels (56) un Andulis Šmidlers (47).

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti