Rīta Panorāma

Saruna ar Olgu Dragiļevu

Rīta Panorāma

Festviāla Sansusī «Vakars Rīgā» - koncerts Zundas dārzā

Intervija ar Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidenti Inetu Radēviču

Vīzas dēļ «Rīgas kausi» paliek bez galvenās sprinta zvaigznes

Tradicionālās sacensības "Rīgas kausi" ceturtdien Ogrē pulcēs augstākā līmeņa vieglatlētus, tomēr viņu vidū nebūs šogad pasaulē ātrākā sprintera Sidnija Siames, kuram neizdevās nokārtot vīzu braucienam uz Eiropu, Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" trešdien pastāstīja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidente Ineta Radēviča. Zambijas vieglatlēts Siame ir sezonas līderis 100 metru skrējienā, ko sprinteris šogad veicis 9,88 sekundēs.

"Rīgas kausu" rīkotāji vēl nesen priecājās, ka izdevās vienoties ar Siami par došanos uz Latviju, bet afrikānim neizdevās saņemt vīzu iebraukšanai Eiropā. Tiesa, Siame apsolīja uz Rīgu atbraukt nākamgad. 

Tomēr "Rīgas kausi" ir svarīgākais notikums vietējiem sportistiem, jo viņiem tā ir reta iespēja parādīt sevi pašmāju līdzjutējiem nopietnā starptautiskā konkurencē, uzsvēra Radēviča. Arī sacensību programma tika noteikta, ņemot vērā Latvijas vieglatlētu kroņa disciplīnas.

Radēviča sagaida, ka savās sienās vieglāk atgriezties sacensību apritē būs šķēpmetējai Līnai Mūzei, kura ilgstoši dziedēja nopietnu kājas traumu. Mūzei būs arī nopietna konkurente - sezonas līdere turciete Eda Tugsuza, kura šogad šķēpu ir aizmetusi 67,21 metru.

Daļa sportistu uz sacensībām jau ir ieradušies, bet lielākā daļa atlētu atbrauks trešdien. "Rīgas kausos" startēs apmēram 150 sportistu no 26 valstīm, tostarp teju trešā daļa būs pašmāju vieglatlēti.

Radēviča priecājas, ka "Daugavas" stadions Rīgā ir slēgts uz rekonstrukciju, un tur sacensības noteikti atgriezīsies nākotnē. Tomēr gadu desmitiem ilgo tradīciju "Rīgas kausu" rīkošanā organizatori nevēlējās pārtraukt, tādēļ sacensības tika pārceltas uz Ogri.

"Rīgas kausi" Radēvičai ir labi zināmas sacensības, jo gadu gaitā viņa tajās startējusi gan pati, gan dalībnieku vidū bijusi nesen tāllēcējas karjeru noslēgušās sportistes mamma, tante un tētis. Nākotnē Radēviča cer arī uz meitas dalību "Rīgas kausu" izcīņā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti