Višķers un Kažemāka triumfē Liepājas pusmaratonā

Ar Jāņa Višķera un Anitas Kažemākas uzvarām 21 kilometra distancē sestdien noslēdzās Liepājas pusmaratons, kur dažādās distancēs piedalījās teju 1500 skrējēju, informēja rīkotāji. Pusmaratonu veica apmēram 200 sportistu.

Višķers pusmaratonu noskrēja stundā, 12 minūtēs un 12 sekundēs, kas viņam ļāva par 52 sekundēm apsteigt otrās vietas ieguvēju Kristapu Bērziņu. Trešajā vietā ierindojās Kristaps Vējš-Āboliņš ar rezultātu viena stunda, 13 minūtes un 50 sekundes.

Sievietēm Kažemāka bija ātrākā ar finišu pēc stundas, 22 minūtēm un astoņām sekundēm. Jolanta Liepiņa mērķa līniju šķērsoja minūti un divas sekundes vēlāk, iegūstot otro vietu. Liene Bernsone ieguva trešo vietu ar rezultātu viena stunda, 28 minūtes un 35 sekundes.

Guntis Grīnvalds uzvarēja 10 kilometru skrējienā ar rezultātu 40 minūtes un 13 sekundes, savukārt sievietēm Dace Lina pirmo vietu nodrošināja ar finišu pēc 46 minūtēm un 17 sekundēm. Piecos kilometros ātrākie bija Reinis Hartmanis (19:04) un liepājniece Zane Siliņa (24:44).

Startēja arī Latvijas futbola veterāns liepājnieks Māris Verpakovskis, kurš pieveica piecu kilometru distanci.

Sacensību galvenais tiesnesis Reinis Rozītis pauda prieku par trases augsto kvalitāti, kas ļāvusi skrējējiem izbaudīt gan sacensības azartu, gan Liepājas pilsētainavas skaistumu. Turklāt organizatori bija sarūpējuši daudzveidīgas sportiskas aktivitātes gan lieliem, gan maziem, lai dienu padarītu par sirsnīgiem un ģimeniskiem svētkiem gan liepājniekiem, gan pilsētas viesiem.

Liepājas pusmaratonā bija arī bērnu distances, trase nūjotājiem, aktīvu dzīvesveidu popularizējošs atbalsta gājiens, mazuļu rāpošanas disciplīna un dažādi citi pasākumi bērniem stadionā "Daugava".

Liepājas pusmaratonu organizēja "Baltijas maratoni" un Liepājas Vieglatlētikas klubs sadarbībā ar Liepājas pilsētas domi.