Vieglatlētikas šefu nesatrauc pustukšās tribīnes pasaules čempionātā, aicina domāt globāli

Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prezidents Sebastjans Ko par pakārtotu jautājumu uzskata patukšās tribīnes pasaules čempionātā Katarā, jo sporta veidam svarīgāk esot apgūt jaunas teritorijas, nevis sacensību rīkošanā ieciklēties uz valstīm, kur ierasti būtu garantēta lielāka skatītāju interese. 

Pasaules čempionāta pirmajās dienās stadiona tribīnēs Dohā bija redzami tukšu sēdvietu klājieni, lai gan "Khalifa" arēnas ietilpība tika samazināta līdz pieticīgam 21 000 vietu. Daži vieglatlēti pievienojās kritikai par sacensību mazo apmeklētību, apšaubot nepieciešamību rīkot pasaules čempionātu Tuvajos Austrumos.

Tomēr Ko uzsvēra, ka populāram sporta veidam ir svarīgi ģeogrāfiski izplesties, nevis iekapsulēties līdzšinējās robežās.

"Ja mēs esam globāls sporta veids, mūs arī ir jāredz kā globālu [sporta veidu]," Ko citēja aģentūra AFP. "Nevar atgriezties pie tām pašām astoņām vai deviņām vietām, kuras vienmēr esam izvēlējušies līdz šim. Ir vietas, kur mums vēl ilgāks ceļš ejams, bet cilvēkiem jānotic, ka tas ir viņu sporta veids, kas nesakņojas tikai dažās Eiropas lielpilsētās."

Ko uzsvēra, ka svarīgāki ir pasaules čempionātā sasniegti augstvērtīgi rezultāti. "Neatceros, kad pasaules čempionātā ilgos gados būtu šāds [rezultātu] līmenis," uzsvēra Ko. 

IAAF prezidents atgādināja arī par reģionālajām nesaskaņām, kas sarežģīja ceļošanu uz Dohu. Saūda Arābija un Apvienotie Arābu Emirāti pārtrauca tiešu satiksmi ar Kataru, slēdza savu gaisa telpu Kataras lidmašīnām un aizliedza saviem pilsoņiem doties uz kaimiņvalsti. 

Pasaules čempionāts Dohā ilgs līdz svētdienai, 6.oktobrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti