Vieglatlētikas modernizēšanā grasās krasi saīsināt soļošanas distances

Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Soļošanas komiteja sanāksmē Monako ieteica disciplīnā ieviest vairākas izmaiņas, kas paredz arī krasi saīsināt sacensību distances, trešdien informēja IAAF. Ja ieteikumus apstiprinās IAAF padome, garākā distance pieaugušo sacensībās soļošanā būs 30 kilometri.

IAAF vēlas panākt, lai soļošanas sacensības kļūtu īsākas un dinamiskākas, kas ļautu tām saglabāt vietu visu lielāko starptautisko sacensību programmā, tostarp olimpiskajās spēlēs. Pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs, sākot ar 2021.gadu, ieteikts soļotājiem sacensties 10 kilometru un 30 kilometru distancēs. Visās lielajās sacīkstēs arī būtu vienāds sacensību skaits vīriešiem un sievietēm, abu dzimumu sportistiem sacenšoties divās distancēs.

Tādējādi pašlaik soļošanā spēkā esošā 20 kilometru distance kļūtu uz pusi īsāka, bet 30 kilometru soļošana aizstātu 50 kilometru distanci. Rosinātās izmaiņas IAAF padome skatīs sanāksmē 2019.gada 10. un 11.martā.

Sākot ar 2021.gadu, soļošanā augsta līmeņa sacensībās plānots vieglatlētu apavus aprīkot ar elektronisku čipu, kas tiesnešiem ziņos, ja pretēji noteikumiem soļotājs kādā brīdī pilnīgi zaudēs kontaktu ar zemi. Elektronikas noderību līdz 2020.gada beigām vēl izvērtēs testos. 

IAAF Soļošanas komitejas vadītājs un 1980.gada olimpiskais čempions Mauricio Damilano uzsvēra, ka soļošanai ir svarīgi nodrošināt savu nākotni pēc 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, tādēļ nepieciešams disciplīnu padarīt pievilcīgāku faniem un jaunajiem sportistiem, kā arī nodrošināt sacensībās dzimumu vienlīdzību.

Atbalstu plānotajām izmaiņām pauda arī komitejas loceklis un trīskārtējais olimpiskais čempions Roberts Koržeņevskis, kurš karjerā lielākos panākumus guva 50 kilometru distancē. Pasaule mainās ātri un jāspēj uztvert realitāti, pieņemot mūsdienu situāciju, ko nosaka sacensību raidīšanas prasības un digitālie mediji, viņš piebilda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti