Vieglatlētikas izlases treners Miļkevičs: Es vērtēju gadu kā ļoti labu

Sportā 2016. gads bija īpašs, jo, kā jau visi olimpiskie gadi, tas pievērsa visas planētas uzmanību. Taču Latvija šoreiz palika bez medaļām. Bija daudz vilšanos, piemēram, šķēpmetējs Zigismunds Sirmais pretēji cerētajam olimpiādē nespēja pārvarēt olimpisko kvalifikāciju.

Tomēr sacīt, ka aizejošais gads bijis neveiksmīgs, nav pamata, jo Sirmais mēnesi pirms olimpiādes izcīnīja Eiropas čempiona titulu, izcīnot savu lielāko panākumu karjerā. Šo panākumu atceras vieglatlētikas izlases treneris Dmitrijs Miļkevičs.

“Tā jau sportā vienmēr ir – gaidi no kāda labākus rezultātus, bet tad izšauj cits. Zigismundam mēs šogad negaidījām zelta medaļu Eiropas čempionātā, viņš mūs visus ļoti pārsteidza. Mēs zinājām, ka viņš ir ļoti potenciāls.”

Daudzi nespēj samierināties ar Latvijas šķēpmetējas Madaras Palameikas neveiksmīgo startu olimpiādē. Madara bija viena no lielākajām cerībām uz medaļu, tomēr pēc trim metieniem latviete finišēja desmitajā vietā, lai gan komercmačos Dimanta līgā panākumi bija teicami.

“Es vērtēju gadu kā ļoti labu. Protams, būtu izcili, ja būtu medaļa olimpiskajās spēlēs. Gaidījām bišķiņ vairāk no Madaras gan Eiropas čempionātā, gan olimpiskajās spēlēs,” sarunā ar Latvijas Radio atklāja Miļkevičs. Tomēr viņas panākumi Dimanta līgā arī ir zelta vērts, jo neviens no Latvijas līdz šim šādus panākumus – uzvaru līgas kopvērtējumā - vēl nebija izcīnījis.

Olimpiskajās spēlēs 4. vietu septiņcīņā izcīnīja Laura Ikauniece-Admidiņa, kura šogad atzīta par Latvijas labāko sportisti. Olimpiādē gan par sevi lika manīt traumas, tomēr sportistes rezultāti ir augsti vērtējami.

Pēc olimpiādes negaidīti ar Lauru sadarbību pārtraucas viņas ilggadējais treneris Andis Austrups, tagad sportisti trenē igauņu speciālists Andrejs Nazarovs. Aiz kalniem nav 2020. gads, kad vasaras olimpiskās spēles risināsies Tokijā un, jācer, viena no pretendentēm uz medaļām būs Ikauniece-Admidiņa.

“Domāju, ka Laurai viss tika sākas. Viņai ir milzīgs potenciāls,” norādīja Miļkevičs. Viņaprāt, Laurai ir mērķis un viņa uz to iet, darot visu, lai to sasniegtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti