Vieglatlētikā iedibina starptautiskas Kontinentālās tūres sacensības

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija ("World Athletics") aizvadītās nedēļas nogalē atklāja jaunizveidotās sacensības "Continental Tour", kurās iekļauti tie sporta veidi, kas pēc noteikumu izmaiņām tika izņemti no Dimanta līgas posmiem.

"World Athletics" jau iepriekš vēstīja, ka tā plāno samazināt Dimanta līgas posmos iekļautās disciplīnas, tādējādi nodrošinot televīziju translācijas 90 minūšu, nevis 150 vai vairāk minūšu garumā kā tas ir pašlaik.

Izmaiņas skārušas 200 metru un 3000 metru šķēršļu skrējienus, kas Dimanta līgā tiks iekļauti vien desmit posmos no 15. No šiem desmit posmiem, piecos sacensības paredzētas tikai sieviešu un vēl piecos tikai vīriešu konkurencē.

Tāpat sacensību programmā vairs tik bieži nebūs redzama diska mešana un trīssoļlēkšana, abām šīm disciplīnām tiekot iekļautām vien divos posmos. 

Par sacensību programmas izmaiņām priecīgi nebija atlēti, kuri norādījuši, ka veiktās korekcijas krasi ietekmēs viņu atalgojumu. Kāda ASV atlētu grupa "World Athletics" nosūtīja vēstuli, kurā pauž sašutumu par to, ka kārtējo reizi lēmumi pieņemti, neraugoties uz sportistu nostāju.

Savukārt desmitcīņas pasaules rekordists Kevins Majers norādīja, ka "World Athletics" ir televīzijas vergi. Pretējās domās bija "World Athletics" prezidents Sebastjans Ko, kurš norādīja, ka vieglatlētikai ir jākļūst dinamiskākai.

"Mūsu mērķis ir izveidot ātrāk augošu starptautisku līgu, kas kalpos kā paraugs mūsu sportam," teica Ko. "Vēlamies līgu, kuru pārraidītāji gribēs translēt, bet skatītāji vērot. Tomēr saprotam arī atlētu vilšanos par tām disciplīnām, kas nākamgad nebūs redzamas Dimantu līgā."

Daļēji arī šī iemesla dēļ tika izveidotas "Continental Tour" sacensības. "Izveidojām jaunu līgu, lai sportisti nezaudētu iespēju startēt sacensībās arī šajās disciplīnās, tostarp arī nopelnot naudas balvas," piebilda Ko.

"Continental Tour" tiks iekļauta arī vesera mešanas disciplīna. Šīs sacensības būs daļa no "World Challenge" tūres, kurā pagaidām paredzēti deviņi sabraukumi - Tokijā, Naņdzjinā (Ķīna), Ostravā (Čehijā), Hengelo (Nīderlande), Turku, Kingstonā (Jamaika), Sēkešfehērvārā (Ungārija), Silesijā (Polija), un Zagrebā. 

Plānots, ka desmitais sabraukums varētu notikt, kādā no Āfrikas valstīm.

"Mērķis ir popularizēt viendienas sacensības, tādējādi dodot iespējas sacensties sportistiem, kuri šādi pelna sev iztiku. Tāpat šī viņiem ir iespēja krāt punktus pasaules rangā," teica "World Athletics" izpilddirektors Džons Ridžeons.

Katra posma uzvarētājs balvā saņems 6000 ASV dolāru (5450 eiro), bet Dimanta līgā balvu fonds ir par četriem tūkstošiem lielāks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti