Vieglatlēti olimpiskajām spēlēm varēs kvalificēties pēc rezultāta un vietas rangā

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) apstiprināja kvalificēšanās sistēmu un normatīvus dalībai 2020.gada Tokijas Olimpiskajās spēlēs, kas paredz iespēju sportistiem olimpiešu vidū iekļūt gan pēc sasniegtā rezultāta, gan vietas nesen iedibinātajā IAAF rangā, pirmdien informēja Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Lai startētu olimpiskajās spēlēs, kvalifikācijas normatīvs jāsasniedz noteiktā laikaposmā no 2019.gada 1.maija līdz 2020.gada 29.jūnijam. Sportistiem būs vairāk iespēju izpildīt kvalifikācijas normatīvus, jo atlases periods vairākās disciplīnās pagarināts par diviem mēnešiem. Iepriekš tika paredzēts, ka kvalificēšanās periods sāksies 2019. gada 1. jūlijā.

Savukārt kvalifikācijas periods maratonā un 50 kilometru soļošanā noslēgsies mēnesi agrāk - 2020.gada 31. maijā, lai sportistiem būtu vairāk laika sagatavoties olimpiskajam startam. Lēmumu ieviest divēju kvalificēšanās sistēmu IAAF ieviesa pēc plašām un daudzpusīgam konsultācijām. 

Salīdzinot ar 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, gandrīz visās disciplīnās normatīvi kļuvuši augstāki, turklāt vairākās disciplīnās visai būtiski. Mazliet piekāpīgākas prasības kļuvušas tikai vesera mešanā vīriešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti