Vieglatlēti mudina vairāk Parīzes olimpisko spēļu sacensību rīkot pilsētvidē

Starptautiskās vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" prezidents Sebastjans Ko sarunās ar 2024. gada Parīzes olimpisko spēļu rīkotājiem aicināja demokratizēt sacensību norises un vairākās disciplīnās cīņu par medaļām pārcelt no stadiona pilsētvidē. 

Vieglatlētu sacensības Parīzes ielās palīdzētu celt pasākuma atpazīstamību un pietuvinātu sportistus skatītājiem, kas gan nozīmē arī sarežģītākus un dārgākus drošības pasākumus. 

Sebastjans Ko pastāstīja, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) pārstāvji un Parīzes spēļu rīkotāji ir ieinteresēti dažādot vieglatlētikas sacensību norisi. "Tas lielā mērā atbilstu SOK vīzijai par sporta ietekmes paplašināšanu," Ko citēja aģentūra AFP.

Vieglatlētikā sacensību rīkošana pilsētvidē nav jauna prakse. Augstākā līmeņa vieglatlētus pulcējošajā Dimanta līgā atsevišķās disciplīnās ir ierasts uzvarētājus noteikt rīkotāju pilsētās atpazīstamās vietās. Trešdien un ceturtdien Dimanta līgas finālā Šveices pilsētā Cīrihē sešās no 32 disciplīnām sacensības notika ārpus stadiona, izpelnoties sportistu atzinību. 

Sebastjans Ko iepriekš karjerā darbojās 2012. gada Londonas olimpisko spēļu sarīkošanā, kur guva pieredzi centienos parādīt notikumus pēc iespējas vairāk cilvēkiem. Viņš uzsvēra, ka sporta popularitātes veicināšanai ir nepieciešams aktīvāks demokratizēšanas process, lai uzrunātu ne tikai tos, kam paveicies vai bijis pa kabatai iegādāties biļetes.

Sarunas ar Parīzes olimpisko spēļu rīkotājiem līdz šim gan nav bijušas tik sekmīgas, kā "World Athletics" prezidents Ko vēlētos. Būtiskākais cēlonis ir sarežģījumi drošības pasākumos, kas nepieciešami olimpisko spēļu veiksmīgai norisei ārpus sacensību arēnām. Sebastjans Ko gan cer, ka izdosies rast risinājumus, kas ļautu olimpiskās spēles padarīt atvērtākas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti