Vieglatlēti Misāns un Brūns Eiropas čempionātu noslēdz pie pirmā desmitnieka robežas

Tāllēcējs Elvijs Misāns svētdien Eiropas čempionātu noslēdza 10.vietā, savukārt šķēpmetējs Ansis Brūns Cīrihē finišēja vienpadsmitais, informēja organizatori. Abi sportisti Eiropas meistarsacīkstēs startēja pirmoreiz.

Misāns finālā labāko rezultātu uzrādīja otrajā lēcienā, kad sasniedza 7,76 metrus. Par Eiropas čempionu kļuva brits Gregs Rezerfords ar rezultātu 8,29 metri. Sudrabu un bronzu sadalīja grieķis Luiss Catums, kurš aizlēca 8,15 metrus, un par vienu centimetru pieticīgāku rezultātu sasniegušais Kafetjēns Žomiss no Francijas. Visi dalībnieki veica pa trim lēcieniem, pēc kuriem astoņi labākie sacensības turpināja ar vēl trim mēģinājumiem.

Šķēpa mešanā Brūns ieskaitītu rezultātu sasniedza tikai pirmajā mēģinājumā - 72,24 metri. Uzvarēja soms Anti Rūskanens ar rezultātu 88,01 metrs. Uz otro vietu ar 84,79 metriem pakāpās Čehijas šķēpmetējs Viteslavs Veselijs, bet uzvarētāja tautietis Tero Pitkemeki ar 84,40 metriem nopelnīja bronzas godalgu.

Savukārt Poļina Jeļizarova izstājās 3000 metru kavēkļu distances finālskrējiena sākuma daļā. Par Eiropas čempioni kļuva vāciete Antje Meldnere-Šmita, kura finišēja pēc deviņām minūtēm un 29,43 sekundēm. Iepriekš priekšsacīkstēs Jeļizarova vietu finālā nodrošināja ar rezultātu deviņas minūtes un 52,58 sekundes, kas viņai bija sezonā labākais sasniegums.

Jau vēstīts, ka maratonā svētdien 12. finišēja Valērijs Žolnerovičs. Latvijas vieglatlētiem čempionāts tādējādi beidzās bez medaļām. Labākais panākums bija šķēpmetējas Madaras Palameikas izcīnītā 4.vieta.