Vieglatlēti gatavojas Tokijai; nākotnei nepieciešamas manēžas un treneri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Nu jau mazāk kā mēnesis palicis līdz Tokijas olimpisko spēļu atklāšanai. Karsts laiks arī vieglatlētikas lauciņā, lai kāds no atlētiem vēl pagūtu ielēkt pēdējā vagonā uz Tokiju.

Latvijas Vieglatlētikas savienības ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs sarunā ar Latvijas Radio norādīja, ka lielas cerības bijušas uz septiņcīņnieci Lauru Ikaunieci un skrējēju Sindiju Bukšu. Taču Laura jau paziņoja, ka olimpiskajās spēlēs ceļgala traumas dēļ nestartēs, un arī Sindija guvusi traumu.

Vieglatlētika pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Miļkevičs pauda nožēlu par Ikaunieces situāciju, uzsverot, ka komunikācija ar sportisti, treneri, ārstiem bijusi laba, taču par lēmumu gan savienība esot uzzinājusi kā pēdējā.

Runājot par vieglatlētu vakcināciju, Miļkevičs uzsvēra, ka process norit labi, un ap 90% no vadošajiem Latvijas vieglatlētiem ir vakcinēti pret Covid-19. Viņš zināja arī stāstīt, ka citās valstīs, piemēram, Austrijā, šis process nenorit tik raiti.

Skatoties tālākā perspektīvā, lai vieglatlētikā būtu vairāk talantu, augstvērtīgāki rezultāti, Latvijā nepieciešamas vieglatlētikas manēžas. Miļkevičs pauda cerības uz Daugavas stadiona rekonstrukciju, kas kļūs par mājvietu vieglatlētiem, taču norādīja, ka Rīgā būtu vajadzīgas vismaz divas vieglatlētikas manēžas. Kā piemēru viņš minēja Tallinu, kur jau ir trīs vieglatlētikas manēžas, bet tiek būvēta ceturtā. Tāpat Miļkevičs norādīja, ka Liepājā, kopš uzbūvēta vieglatlētikas manēža, ir palielinājusies interese par vieglatlētiku, un tas jau atspoguļojas arī rezultātos.

Vēl sasāpējis jautājums ir treneru trūkums. Miļkevičs uzskata, ka jārod mehānismi, kā motivēt speciālistus kļūt par treneriem, noturēt viņus vieglatlētikā, nevis ļaut, piemēram, pāriet uz futbolu par fiziskās sagatavotības treneriem. Kā piemēru viņš minēja kārtslēcēju Mareku Ārentu, kurš pats nodarbojas ar kārtslēkšanu, bet ir arī treneris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti