Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Ieskats preses konferencē pēc Latvijas - Itālijas hokeja spēles

Šķēpmetēji izbauda sacensības Jāņa Lūša piemiņas kausa izcīņā

Vieglatlēte Mūze: Domāju, ka šķēpmešanā uz Tokiju brauksim trīs meitenes un trīs puiši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sievietēm 64 metri, vīriešiem – 85 metri. Tāds ir Tokijas olimpisko spēļu normatīvs, ko pagaidām no Latvijas šķēpmetēju cunftes ir izpildīt izdevies tikai Līnai Mūzei. Viņa to paveica 2019. gadā Ķīnā, toreiz uzstādot personisko rekordu – 64,87 metri. Līna sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pauda pārliecību, ka Latviju šķēpmešanā Tokijā pārstāvēs maksimāli iespējamais sportistu skaits – pa trim dalībniekiem vīriešu un sieviešu konkurencē.

Olimpiskos normatīvus var izpildīt līdz jūnija beigām un sportisti ļoti precīzi sastāda turpmāko sacensību kalendāru, jo situāciju sarežģī valstu atšķirīgie Covid-19 protokoli.

Vēl ceļazīmi uz Tokiju var nopelnīt ar vietu pasaules rangā. Maijā bez Līnas Mūzes labāko 32 šķēpmetēju vidū ir arī Madara Palameika, Gatis Čakšs un Rolands Štrobinders.

Mūze paļaujas, ka šķēpmetēji olimpiskajā kvalifikācijā vēlreiz apliecinās savu varēšanu. 

"Es domāju, ka mēs [šķēpmetēji uz Tokiju] brauksim seši," sacīja Mūze. "Tradīcijas ir jāturpina. Latvieši vienmēr ir bijusi šķēpmetēju tauta."

Arī Jelgavā aizvadītajā Jāņa Lūša piemiņas kausa izcīņā Līnai augstvērtīgs rezultāts – 64,81 metri tobrīd bija sezonā piektais labākais sasniegums pasaulē un tikai nieka sešus centimetrus pieticīgāks par karjerā labāko Mūzes rezultātu.

Turklāt piecas dienas pirms starta Līna saņēma pirmo vakcīnu pret Covid-19 un nekādus sarežģījums negaidīja, tomēr trīs dienas viņai bija paaugstināta temperatūra. Uz sacensībām sportiste devās ar galveno domu saglabāt veselību, taču jau iesildoties redzēja, ka var mest tālāk nekā 60 metrus.

Uzvaru atnesušo rezultātu Mūze sasniedza jau pirmajā metienā un atzina, ka laikam pārāk sapriecājās, jo turpmākajiem mēģinājumiem vairs nespēja maksimāli koncentrēties.

Līna treniņnometnē Somijā kļuva par pirmo starptautisko sportisti, uz kuru somu speciālisti pārbaudīja šķēpmetējiem īpaši radītu sistēmu. Uz ķermeņa salīmētie sensori ļauj veikt dažādus mērījumus, kas var noderēt tehnikas uzlabošanai. Līna rezultātus vēl gaida, taču uzsver, ka labāko metienu pamatā tāpat ir sajūtas.   

Mūze atceras Jāņa Lūša teikto, ka pēc veiksmīga metiena sportists šķēpu debesīs redz tikai kā punktiņu, un tad atliek gaidīt rezultātu. 

Par spīti veselības likstām, kas parādījās treniņnometnē, tālāk nekā 60 metrus šķēpu Jelgavā raidīja arī Anete Kociņa un Latvijas rekordiste Madara Palameika.

Abas kā mērķi nospraudušas labus rezultātus Tokijas spēlēs.

Palameika cer, ka aiz muguras palicis posms, kad veselības dēļ nācās dzert antibiotikas, un viņa no sevis gaida labus rezultātus. Savukārt Kociņa priecājās, ka vispār varēja sacensībās startēt, jo vēl pirms nedēļas treniņnometnē Spānijā pēdas iekaisuma dēļ nevarēja skriet. Sacensību rītā Anete vēl domāja vai startēt, taču saprata, ka ir nepieciešama sacensību pieredze. 

Vīru konkurencē vienīgais 80 metru robežu pārsniedza Patriks Gailums, kurš Lūša kausu izcīnīja pirmo reizi. Viņš divu gadu laikā piedzīvojis daudz – treneru maiņu, traumas un izaicinājumus, trenējoties ierobežojumu laikā. Redzot astotnieku kā sava rezultāta pirmo ciparu, 2,01 metru garajam šķēpmetējam gluži vai akmens novēlies no sirds. 

Pilna saruna ar Latvijas šķēpmetējiem par olimpiskās sezonas sākumu

No 2020. gada pārceltās Tokijas olimpiskās spēles plānotas no 23. jūlija līdz 8. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti