Latvijas rekordists pusmaratonā un maratonā Valērijs Žolnerovičs un Jeļena Ābele svētdien kļuva par skriešanas seriāla "Skrien Latvija" otrā posma uzvarētājiem Biķernieku pusmaratonā, informēja rīkotāji. Kopumā visās distancēs Biķerniekos startēja 2015 dalībnieki.

Biķerniekos skrējējus sagaidīja silts laiks, savā ziņā pat viegla svelme, un, kā ierasts, kalni un lejas, kas lielam vairumam skrējēju kļuva par nopietnu eksāmenu, īpaši tiem, kas izvēlējās 21,0975 kilometru distanci.

Pusmaratona distancē Žolnerovičs lielāko daļu distances skrēja kopā ar Renāru Rozi, tomēr pēdējos piecos kilometros atrāvās un finišu sasniedza jau lepnā vientulībā ar rezultātu viena stunda, astoņas minūtes un 58 sekundes. Roze finišu sasniedza minūti un 11 sekundes aiz uzvarētāja, bet trešo vietu izcīnīja Rolands Kaimiņš, kurš par 38 sekundēm apsteidza savu vecāko brāli Kristapu.

Dāmu konkurencē pēc pirmajiem pieciem kilometriem līdere bija Liene Bernsone, kura vadību saglabāja arī pēc pusdistances, taču drīz vien viņu apsteidza Ābele, kura strauji atrāvās un beigu beigās izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Bernsone uzvarētājai zaudēja nepilnas trīs minūtes, bet Jolanta Liepiņa noslēdza pirmo trijnieku četrarpus minūtes aiz Ābeles.

11 kilometru distancē uzvarētājs tika noskaidrots pašā finišā. Reinis Hartmanis no Grobiņas spēja izšķirošajos metros būt pārāks par Andreju Dmitrijevu un konkurentu pārspēja tikai par sekundi. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Dainis Stepe.

Savukārt sieviešu konkurencē pārliecinoši favorītes statusu apliecināja rīdziniece Diāna Panovska, kura jau pēc pusdistances bija tālu priekšā konkurentēm, bet finišā tuvāko sekotāju apsteidza par 71 sekundi. Trešo vietu izcīnīja Irīna Štūla Pankoka.

Alberts Blajs un Līga Girgensone bija ātrākie 5,5 kilometru distancē. Startēja arī nūjotāji un bērni.

Apskatāmi arī pilni sacensību rezultāti.