Latvijas skrējējai Līgai Velverei sestdien Skotijas pilsētā Glāzgovā neizdevās sasniegt finālu 800 metru distancē Eiropas čempionātā vieglatlētikā telpās, savukārt Sindija Bukša netika tālāk par pusfinālu 60 metros. Sacensību vakara sesiju tiešraidē var redzēt LTV7 un replay.lv.

Velvere savā pusfināla skrējienā finišēja ceturtā pēc divām minūtēm un 4,06 sekundēm. Finālā tika skrējiena trīs ātrākās dalībnieces.

Līgas Velveres pusfināla skrējiens

Lielu daļu distances Līga turējās aiz nākamās skrējiena uzvarētājas francūzietes Reneles Lamotes (2:02,94), tomēr pēdējā aplī latvieti apsteidza arī mājiniece Šelaina Oskana-Klārka (2:03,11) un Ukrainas skrējēja Olga Ļahova (2:03,60). Abu pusfinālu kopvērtējumā Velvere ieņēma 10.vietu.

Sindijas Bukšas pusfināla skrējiens

Pēdējā no Latvijas sportistiem Glāzgovā startēja Sindija Bukša pusfinālā 60 metru sprintā, kur viņa savā skrējienā finišēja 7.vietā pēc 7,42 sekundēm un finālā neiekļuva. Par medaļām finālā cīnījās pa divām pirmo divu vietu ieguvējām pusfinālos, kā arī divas ātrākās skrējējas pārējo dalībnieču konkurencē. Vietu finālā varēja nodrošināt ar finišu pēc 7,26 sekundēm. Bukšai pusfinālu kopvērtējumā bija 22. rezultāts.

Finālskrējiens 60 metros sievietēm

Par Eiropas čempioni telpās finālskrējienā kļuva poliete Eva Svoboda ar finišu pēc 7,09 sekundēm. Titulētā Nīderlandes sprintere Dafne Shipersa ieguva sudraba godalgu (7,14).

Finālskrējiens 60 metros vīriešiem

Vīriešiem zelta medaļu kontinenta meistarsacīkstēs 60 metros pirmo reizi Slovākijai nodrošināja Jāns Volko, kurš mērķa līniju šķērsoja pēc 6,60 sekundēm.

Džanmarko Tamberi uzvaras lēciens

Augstlēkšanā vīriešiem pirmo reizi zelta medaļu Eiropas čempionātā telpās izcīnīja Itālijas vieglatlēts - konkurentiem nebija pa zobam Džanmarko Tamberi rezultāts 2,32 metri.

Eiropas čempiones laurus 400 metru skrējienā sievietēm finālā nodrošināja šveiciete Lea Šprungere (51,61), turpretim vīriešiem tikpat garā distancē triumfēja norvēģis Karstens Varholms (45,05), kurš ir Eiropas un pasaules čempions 400 metru barjerskrējienā.

Vēl viens norvēģis - 18 gadus vecais Jakobs Ingebrigtsens - bija ātrākais 3000 metru skrējiena finālā.

Kārtslēkšanā vīriešiem nepārspēts palika polis Pavels Vojcehovskis (5,90 metri).

Jau vēstīts, ka sestdien rīta sesijā tālāk par priekšsacīkstēm netika Māra un Lauma Grīvas tāllēkšanā, kā arī Kristaps Sietiņš 60 metru barjerskrējienā.

Eiropas čempionāts finišēs svētdien, kad Latvijas sportisti vairs nestartēs.