Londonā notiekošajā pasaules čempionātā vieglatlētikā maratona distancē Latvijas skrējēja Ilona Marhele izcīnīja 31. vietu, savukārt Anita Kažemāka ierindojās 53. vietā, liecina organizatoru informācija.

Marhele finišēja pēc divām stundām, 37 minūtēm un 40. sekundēm, kas bija viņas labākais sasniegums, savu personisko rekordu pārspējot par 21 sekundi.

Maratona distances starts sievietēm

Savukārt Kažemāka finiša līniju sasniedza pēc divām stundām, 44 minūtēm un 49 sekundēm, kas ir viņas labākais sasniegums šajā sezonā.

Kažemākas draugs tieši svētdien Vācijā cīnījās “Enduro” turnīrā, tā kā katrs cīnās savā valstī. “Mana motivācija bija arī tas, ka es cīnos ,viņš cīnās – mēs katrs par sevi cīnāmies,” LTV atklāja Kažemāka. “Lielākais konkurents jau tu esi tikai pats sev,” filozofiski pauda skrējēja.

“Viennozīmīgi,” uz jautājumu, vai jūtas apmierināta par startu čempionātā, LTV norādīja Marhele, norādot, ka tas ir bijis brīnums, ka varēja izskriet savu personisko rekordu.

Maratonā par uzvarētāju kļuva Bahreinu pārstāvošā Rouza Čelimo, finišu sasniedzot divās stundās, 27 minūtēs un 11 sekundēs.

Rouza Čelimo finišē

Svētdien maratona distancē par pasaules čempiona titulu cīnījās arī vīri, taču Latvijas pārstāvis Valērijs Žolnerovičs no sacensībām izstājās. Par čempionu kļuva kenijietis Džefrijs Kipkorirs Kirui.

Kenijietis Džefrijs Kipkorirs Kirui izcīņa pasaules čempiona titulu maratona distancē