VIDEO: Lauma Grīva ar piekto rezultātu ielec pasaules čempionāta finālā

Latviju pasaules čempionātā vieglatlētikā trešdien Londonā pārstāvēja tāllēcēja Lauma Grīva, kura kvalifikācijā sasniedza piekto rezultātu un nepateicīgos laikapstākļos pārliecinoši iekļuva finālā, liecina organizatoru informācija. Cīņu par medaļām 12 labākās tāllēcējas turpinās piektdien.

Lietainajā un aukstajā pievakarē Grīva veiksmīgākajā no sešiem mēģinājumiem aizlēca 6,58 metrus, ar ko droši pietika iekļūšanai 12 finālistu vidū. 32 gadus vecā Lauma Grīva startē karjerā trešajā pasaules čempionātā, bet pirmo reizi iekļuva finālā. Lauma ir pirmā latviete, kam Londonā notiekošajā čempionātā izdevies iekļūt finālā.

Tāllēkšanā fināla kvalifikācijas normatīvu - 6,70 metrus - nesasniedza neviena dalībniece, un sportistes, kas iekļuva finālistu ducī, noteica pēc kvalifikācijā sasniegto rezultātu ranga. Pēdējais atbilstošais rezultāts iekļūšanai finālā bija 6,46 metri.

Ar priekšsacīkstēs labāko rezultātu - 6,66 metriem - finālā iekļuva neatkarīgi startējošā vieglatlēte Darja Klišina. 

Laumai līdz šim labākais sasniegums pasaules čempionātos bija 16.vieta 2013.gadā Maskavā, bet vēl divus gadus iepriekš Dienvidkorejā viņa ieguva 23.vietu. Šoreiz viņa kvalifikācijā izpildīja tikai divus lēcienus, un abi bija pietiekami tāli, lai nodrošinātu vietu finālā. Pirmajam 6,50 metru tālajam lēcienam sekoja vēl astoņus centimetrus tālāks lidojums otrajā mēģinājumā. No trešā lēciena Lauma slapjajos un aukstajos laikapstākļos atteicās, jo uzdevums praktiski jau bija izpildīts.

Jau vēstīts, ka trešdien pasaules čempionātā sadalīs trīs medaļu komplektus sievietēm lodes grūšanā un 400 metru distancē, kā arī vīriešiem 400 metru barjerskrējienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti