VIDEO: Kārtslēcējs Ārents ar dalītu otro rezultātu iekļūst Eiropas čempionāta finālā

Latvijas kārtslēcējs Mareks Ārents trešdien Eiropas čempionātā Amsterdamā ar pirmo mēģinājumu pārvarēja visus trīs veiktos augstumus un ar dalītu otro rezultātu nodrošināja dalību finālā, liecina organizatoru informācija. Ārents veiksmīgākajā lēcienā sasniedza rezultātu 5,50 metri.

(papildināts ar Mareka Ārenta lēciena video)
Ārents secīgi pārlēca 5,15 metrus, 5,35 un 5,50 metrus. Labāku rezultātu sasniedza tikai Francijas olimpiskais čempions Reno Lavilenī, kura rēķinā bija rezultāts 5,60 metri.

Finālā piektdien sacensības turpinās 16 kārtslēcēji, tostarp pieci sportisti, kuri kvalifikācijā veica 5,35 metru augstumu.

Jau ziņots, ka finālsacensības trešdien sasniedza arī Zigismunds Sirmais, savukārt vēl viens Latvijas olimpietis šķēpmešanā Rolands Štrobinders kvalifikācijā palika bez rezultāta, Kvalifikāciju šķēpmešanā nepārvarēja arī Jānis Svens Grīva, un neveiksmīgas priekšsacīkstes bija tāllēcējai Aigai Grabustei.

Sirmais fināla normatīvu  - 81,50 metrus - sasniedza ar pirmo metienu, šķēpu raidot 82,96 metrus. Kvalifikācijas pirmajā grupā tas bija trešais labākais rezultāts. Vistālāk šķēpu aizmeta soms Anti Rūskanens ar rezultātu 88,23 metri.

Grīva veiksmīgākajā mēģinājumā sasniedza 73,38 metrus, kas viņu ierindoja 28.vietā, bet finālā cīņu par medaļām turpinās 12 sportisti.

Finālsacensības šķēpmešanā vīriešiem būs ceturtdien.

Savukārt Jānis Baltušs 400 metru barjerskrējiena priekšsacīkstēs finišēja pēc 51,26 sekundēm, kas viņam nodrošināja dalītu 14.vietu, taču liedza dalību pusfinālā. Baltušam neizdevās arī sasniegt Riodežaneiro olimpisko kvalifikācijas normatīvu (49,40 sekundes).

Aiga Grabuste kvalifikācijā tāllēkšanā veica tikai vienu neieskaitītu mēģinājumu un sacensības neturpināja, tādējādi šķiroties no izredzēm sasniegt Rio olimpisko normatīvu. Latvijas izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka Grabuste otrā mēģinājuma ieskrējienā savainoja kājas aizmugurējo muskuli, bet plašāku medicīnisko izmeklēšanu sportistei veiks vēlāk.

Savukārt Baltušam viņa treneres vērtējumā iepriekš bija pārāk daudz sacensību, tādēļ šoreiz pietrūka svaiguma, piebilda Miļkevičs.

Kvalifikācijas rīta sesijā startam Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs kvalificējusies skrējēja Gunta Latiševa-Čudare ar savu sezonā labāko rezultātu pārvarēja priekšsacīkstes 400 metru distancē un iekļuva pusfinālā, kas notiks ceturtdien.

Tālāk par pirmo kārtu 100 metru barjerskrējienā netika Laura Ikauniece-Admidiņa. Latvijas rekordiste daudzcīņā pieteicās atsevišķam startam tikai vienā no savām spēcīgākajām disciplīnām.

Latviju pārstāvēja arī Elvijs Misāns priekšsacīkstēs tāllēkšanā, kopvērtējumā ierindojoties 20.vietā 24 dalībnieku konkurencē.

Latviju Eiropas čempionātā kopumā pārstāv 16 sportisti. Amsterdamā startēs arī šķēpmetējas Līna Mūze, Sinta Ozoliņa un Madara Palameika. Uz Amsterdamu devušies arī Dmitrijs Jurkevičs, kurs startēs 1500 metru skrējienā, un pusmaratonisti Jānis Višķers un Agata Strausa. Misāns un Līga Velvere vēl startēs attiecīgi trīssoļlēkšanā un 400 metru barjerskrējienā.

Eiropas čempionātā Amsterdamā pieteicās startēt 50 valstu 1473 vieglatlēti, kas ir kontinenta meistarsacīkšu rekords, Nīderlandē Eiropas čempionāts notiks pirmoreiz. Sportistiem, kam vēl nav izpildīts olimpiskās kvalifikācijas normatīvs, Eiropas čempionātā būs pēdējā iespēja to sasniegt.

Sacensību norisei tiešraidē var sekot LTV7.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti