VIDEO: Jauno sprinteri Bukšu četras sekundes simtdaļas šķir no Eiropas čempionāta pusfināla

Pērn par Latvijas gada labāko jauno vieglatlēti atzītā sprintere Sindija Bukša sestdien Belgradā priekšsacīkstēs dalīja 27.vietu Eiropas čempionātā telpās 60 metru distancē un pusfinālā netika. Iekļūšanai nākamajā kārtā vajadzēja savā skrējienā finišēt labāko četriniekā vai sasniegt par 0,04 sekundēm labāku rezultātu.

Bukša debijas reizē priekšskrējienā finišēja pēc 7,50 sekundēm, atkārtojot rezultātu, ar kādu viņa šoziem kļuva par Latvijas čempioni telpās. Skrējiena finišu Bukša septiņu dalībnieču konkurencē sasniedza pēdējā. Lai tiktu pusfinālā pēc sasniegtā rezultāta, vajadzēja finišēt ne vēlāk kā 7,46 sekundēs. 

Sindijas Bukšas starts priekšsacīkšu skrējienā

Pusfinālā iekļuva pa četrām labākajām piecu priekšskrējienu dalībniecēm, kā arī četras ātrākās pārējo skrējēju konkurencē. Startēja 38 skrējējas.

Personisko rekordu 60 metros 19 gadus vecā Bukša sasniedza janvārī Kuldīgā Katrīnas kausa izcīņā, kur finālā finišēja pēc 7,43 sekundēm, un tikai viena sekundes simtdaļa viņu šķīra no Eiropas čempionāta telpās kvalifikācijas normatīva. Pērn Bukšas lielākais panākums bija ar personisko rekordu izcīnīta 16.vieta U-20 pasaules čempionātā 200 metru distancē.

Vēlāk sestdien kvalifikācijā augstlēkšanā vīriešiem rīta sesijā startēs Jānis Vanags, bet vakarā Elvijs Misāns cīnīsies tāllēkšanas finālā, kā arī Līga Velvere skries 800 metru distances pusfinālā. Misāns svētdien piedalīsies cīņā par godalgām finālā trīssoļlēkšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti