Vatikāns nodibina vieglatlētikas izlasi - Svētā Krēsla pirmo oficiālo sporta komandu

Iesaistot apmēram 60 Šveices gvardus, garīdzniekus un mūķenes, Vatikānā ceturtdien nodibināja oficiālu vieglatlētikas izlasi, kas pēc vienošanās ar Itālijas Olimpisko komiteju piedalīsies starptautiskās sacensībās, vēstīja aģentūra AP. Vatikāna komandas jau iepriekš ir piedalījušās sporta pasākumos, tomēr vieglatlētikā Svētajam Krēslam būs pirmā pastāvīgā izlase.

Galvenais Vatikāna izlases mērķis būs ar sporta starpniecību veicināt mieru, dialogu un solidaritāti. "Mēs daudz esam sapņojuši par Svētā Krēsla karogu citu delegāciju vidū olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā," teica Vatikāna Kultūras ministrijas Sporta departamenta pārstāvis un vieglatlētikas izlases vadītājs monsinjors Hosē Sančess de Toka i Alameda. "Mēs varētu arī aizsniegties līdz pjedestālam," viņš piebilda.

Vatikāna izlase darbosies Itālijas Vieglatlētikas federācijas paspārnē un izvērtē iespēju iestāties Starptautiskajā Vieglatlētikas federācijā (IAAF). Vatikāna vieglatlēti plāno piedalīties arī Eiropas mazo valstu spēlēs un Vidusjūras spēlēs. Vatikāna sportisti startēs sacensībās, kam ir nozīmīga kultūras vai simboliska vērtība. Vatikāna vieglatlētiem būs tumši zili treniņtērpi, uz kuriem par valstisko piederību vēstīs divas sakrustotas Svētā Krēsla atslēgas.

Līdzīgu vienošanos Vatikāns plāno noslēgt arī ar Itālijas Paralimpisko komiteju.

Lai veicinātu sadarbību ar Anglikāņu baznīcu, neoficiālas Vatikāna komandas Lielbritānijā ir piedalījušās futbola un kriketa spēlēs. Tomēr pirmā komanda ar oficiālu statusu būs vieglatlētikā. Pirmais starts jaundibinātās komandas dalībniekiem paredzēts 20. janvārī Romā 10 kilometru distancē Migela skrējienā.

Saistītie raksti
1 komentārs
Anonīms lietotājs 17979
Itālijā ir Paraolimpiskā komiteja.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti