Vasiļevskis pēc starta «Rīgas kausos» pārliecināts par veiksmīgu turpinājumu

Šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis pēc "Rīgas kausu" izcīņā ceturtdien iegūtās otrās vietas bija apmierināts ar sasniegto, kā arī pārliecināts par veiksmīgu sezonas turpinājumu, jo viss rit pēc sportista plāna.

Vasiļevskis pēc starta žurnālistiem teica, ka sacensībās Rīgā viss izdevās labi, un turpmāk būs jātiecas izpildīt normatīvs dalībai pasaules čempionātā. Sportists uzsvēra, ka viņa rezultāti sezonas gaitā pastāvīgi arvien uzlabojas, tādēļ ir pamats gaidīt vēl labāku sniegumu turpmākajās sacensībās.

"Šodien viss izdevās un jāiet arvien labāk uz priekšu," teica enerģiski noskaņotais Vasiļevskis. Lai gan finansējums Vasiļevskim it tikai daļējs, šķēpmetējs ir noskaņots optimistiski un pēc neveiksmes Londonas olimpiskajās spēlēs teikto par drīzo karjeras beigšanu uzskata par pārpratumu. Viņš gan atzina, ka Latvijā sportistam piesaistīt nopietnu privātu atbalstu praktiski ir neiespējami, tādēļ Vasiļevskis cenšas iztikt ar Latvijas olimpiskās vienības (LOV) piešķirto finansējumu.

Vasiļevskis atzina, ka pirms starta Rīgā juta satraukumu, un kājas bijušas nedaudz pamīkstas, taču vēlāk stresu izdevies pārvarēt un parādīt labu sniegumu. Nākamais starts Vasiļevskim paredzēts 8.jūnijā Norvēģijā, savukārt turpākais viņa sacensību kalendārs būs atkarīgs no sasniegtā rezultāta un organizatoru piedāvājumiem. Pēc kvalifikācijas normatīva izpildīšanas Vasiļevskis plāno mērķtiecīgāk gatavoties pasaules čempionātam un pakārtot tam savu sacensību grafiku.

Pagaidām pēc smagas treniņu programmas Vasiļevskis vēl nejūtas pilnībā fiziski atraisīts, jo ķermenis vēl ir pasmags. "Galvenais uz pasaules čempionātu būt gatavam un tur nenervozēt," piebilda šķēpmetējs. Iepriekš treniņnometnē Krievijā Vasiļevskis ieguvis pārliecību, ka ar metiena tehniku viņam praktiski viss ir kārtībā, un arī padomdevēji teikuši, ka nepieciešams vēl tikai psiholoģiska stabilitāte.

Bažīgs Vasiļevskis bija par šķēpmetēju nākotni "Daugavas" stadionā, un smejoties teica, ka diez vai vēl spēs startēt pienācīgā līmenī pēc četriem vai pieciem gadiem, kad vieglatlētiem Latvijas galvaspilsētā tiek solīta jauna treniņu un sacensību bāze.

Jau ziņots, ka vīriešiem šķēpmešanā "Rīgas kausu" ieguva Romans Avramenko no Ukrainas, kurš pēdēja mēģinājumā sasniedza 84,10 metrus. Līdz tam līderis bija Vasiļevskis, kurš pēdējā metienā uzlaboja savu rezultātu līdz 82,79 metriem, tomēr panākt ukraini nespēja un palika otrais. Trešo vietu ar 80,68 metrus tālu metienu izcīnīja jaunais šķēpraidis Rolands Štrobinders. Tālāk par 80 metriem pīķi raidīja arī Ainars Kovals (80,38) un Zigismunds Sirmais (80,13), kuri ieņēma attiecīgi ceturto un piekto vietu.

Savukārt sievietēm šķēpmešanā ar jaunu personisko rekordu - 64,38 metri - uzvarēja Sinta Ozoliņa-Kovala un vienīgā no pašmāju sportistiem izcīnīja "Rīgas kausu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti