Jau pēc nepilna pus gada Sočos risināsies ziemas olimpiskās spēles, kam 2018.gadā Krievijā sekos futbola Pasaules kausa finālturnīrs. Krievijas avīze "Sport Express" prognozēja, ka lielākais kritikas vilnis vēl tikai sekos Soču olimpiādē. Strīdus ābols ir Krievijas likumdošanā aizliegtā homoseksuālisma propoganda, ko ieviestās normas kritiķi uzskata par homofobisku ierobežojumu.
Diskusijas Maskavā raisījās pat par Krievijas 4x400 metru stafetes zelta medaļnieču Ksenijas Rižovas un Tatjanas Firsovas skūpstu uz goda pjedestāla. Vieni saskatīja protestu pret pastāvošo likumdošanu, taču avoti Krievijas izlasē informēja, ka tas ir tikai tradicionāls ceremoniāls žests. Īpatnēji, ka tieši 4x400 metru stafetē uzvarējušo blondīņu kvartetu "Sovetskij Sport" komentārā cildināja par krievus iedvesmojošo uzvaru pār melnādainajām skrējējām. Diskusijas par homoseksuālistu tiesībām vairākos Krievijas medijos arī uzskata par Rietumu skauģu reakciju uz krievu sportistu panākumiem.
Dažādus viedokļus Maskavā pauda arī sportisti. Pasaules čempione kārtslēkšanā krieviete Jeļena Isinbajeva atbalstīja homoseksualitātes propogandas aizliegumu nepilngadīgajiem. Isinbajeva uzskata, ka Krievijā homoseksuālitāte ir vēsturiski nepieņemama, tiesa, pēc asās kritikas Rietumu medijos viņa nedaudz atkāpās un uzsvēra katras personas brīvas izvēles tiesības. Savukārt Zviedrijas augstlēcēja Emma Grīna-Tregaro kvalifikācijā startēja ar varavīksnes manikīru, lai paustu atbalstu Krievijas gejiem un lesbietēm. Finālsacensībās Grīna-Tregaro no raibā nagu krāsojuma atteicās, iespējams, tādēļ, ka Starptautiskā vieglatlētikas federācija (IAAF) atgādināja par noteikumiem, kas aizliedz jebkādu politisku vai citu līdzīgu motīvu performances.
Diplomātiski reaģēja Krievijas vieglatlētikas federācijas vadītājs Valentīns Balahņičevs, kurš pakritizēja Isinbajevu par neapdomību. "Šāda līmeņa sportistei jādomā, ko, un kur teikt. Eiforija nevienu neatbrīvo no atbildības," pauda Balahņičevs.
Pārliecināts par Krievijas likumu nemaldību ir sporta ministrs Vitālijs Mutko, kurš sarunā ar aģentūru ITAR-TASS homoseksuālismu lika vienos svaru kausos ar alhoholismu un narkotiku atkarību. "Mēs cenšamies aizsargāt nepilngadīgos. Ne tikai no netradicionālām attiecībām, bet arī citām lietām. Piemēram, narkotikām, alkoholisma un smēķēšanas," teica ministrs. "Mēs gribam norobežot bērnus no nevajadzīgas informācijas. Lai viņi paši izdara savu izvēli, kad būs pieauguši," viņš uzsvēra.
Mutko nostāja skaidri apliecināja, ka Krievija negrasās atkāpties no likuma, ko jūnijā parakstīja prezidents Vladimirs Putins. Taču diplomātiskās aprindās Maskavā atzīst, ka Rietumu plašie protesti pret ģimenes vērtību kampaņā radīto likumu ir negaidīti, un Krievija pašlaik pati sevi ir ielikusi stūrī bez iespējām no tā izkļūt.