Valmieras maratona 10 gadu jubileja – 18. septembrī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

18. septembrī notiks Valmieras maratons, šogad svinot desmit gadu jubileju kopš tā atjaunošanas. Tas reizē ir arī seriāla “Bigbank Skrien Latvija” 6. posms un Latvijas čempionāts maratonā, informē organizatori.

Valmieras maratona tradīcija pirms desmit gadiem atjaunota, pateicoties valmierieša, aktīva sporta atbalstītāja Viļņa Priedīša izrādītajai iniciatīvai.

Šobrīd maratons Valmieras ielās ir viens no ievērojamākajiem Latvijas sporta notikumiem, 2015. gadā pulcējot jau 3049 dalībnieku. Šogad, vienlaikus esot arī “Bigbank Skrien Latvija” 6. posms, dalībnieku varētu būt vairāk nekā 4000, tādējādi Valmieras posms varētu būt skaitliski lielākais populārākajā skriešanas seriālā.

Katru gadu arī pieaug ārzemju dalībnieku skaits, un šogad gaidāmi viesi arī no Valmieras sadraudzības pilsētām – Giterslo apriņķa un Halles Vācijā, kā arī citām.

Valmieras maratonā būs tradicionālās skriešanas seriāla distances: tautas skrējiens (6,2 km), Nike skrējiens (12,4 km) un pusmaratons (21,0975 km), bet izturīgākie sacentīsies maratona (42,195 km) distancē. Savukārt pašus mazākos iespējams pieteikt arī #BeActive Bērnu skrējienā. Nūjot gribētāji aicināti pieteikties 7,5 km nūjošanas distancei. Jau otro gadu starta un finiša vieta būs pašā pilsētas centrā - pie Valmieras Kultūras centra.

Sacensību laikā sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību tiks noskaidroti arī Latvijas čempioni maratonā. Līdz šim Latvijas čempionātā labāko rezultātu maratona skrējienā vīriešiem sasniedzis Sidnejas olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs 50km soļošanā Aigars Fadejevs. 2008. gadā viņš maratona distanci veica divās stundās 19 minūtēs un 57sekundēs. Savukārt dāmu konkurencē labākais sniegums uzrādīts tālajā 1984. gadā, kad Elizabete Bradu finišēja ar rezultātu 2.39:20.

Šogad Valmieras maratons notiks Eiropas sporta nedēļas, kas ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi eiropiešu vidū veicināt kustīgu, aktīvu dzīvesveidu, laikā.

Lai sagatavotos Valmieras maratonam, katru trešdienu plkst. 19 notiek bezmaksas skriešanas un nūjošanas treniņi Jāņa Daliņa stadionā Valmierā treneru Jolantas Dukures un Santas Krasovskas vadībā.

Valmieras maratonam pietiekties iespējams veikalos “Sportland” un “Labās Mantas”, kā arī Vidzemes Olimpiskajā centrā un internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti