Vācijas vieglatlētu grupa pauž neuzticību IAAF

Augsta līmeņa Vācijas vieglatlētu grupa video vēstījumā pauda neuzticību Starptautiskajai vieglatlētikas federācijai (IAAF), vainojot to nepieņemamā attieksmē pret dopinga problēmu, pirmdien vēstīja aģentūra AP.

Kritiķu grupā ir arī olimpiskais čempions diska mešanā Roberts Hartings, kurš jau iepriekš ir iebildis pret IAAF sistēmu. Hartings atteicās pretendēt uz 2014.gada labākā vieglatlēta balvu, jo IAAF tai izvirzīja arī kandidātus, kas izcietuši sodu par dopingu, tostarp ASV sprinteri Džastinu Getlinu.

Angļu valodā publicētajā vēstījumā Hartings saka, ka nevar vairs uzticēties IAAF un aicina rīkoties nekavējoši. 

Vācijas televīzija ARD un britu avīze "The Sunday Times" šovasar  vēstīja, ka pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs 146 medaļas, tostarp 46 zelta, dažādās distancēs no 800 metru skrējiena līdz maratonam ieguva sportisti ar aizdomīgām analīzēm. Abi mediji IAAF datubāzē ieguva piekļuvi 5000 vieglatlētu 12 000 asins analīžu rezultātiem. 

Pirms 2015.gada pasaules čempionāta 19.augustā Pekinā ievēlēs jaunu IAAF prezidentu. Pašreizējais prezidents Lamins Diaks uz atkārtotu ievēlēšanu nepretendēs, bet vienīgie kandidāti būs karjerā divas olimpiskās zelta medaļas 1500 metru skrējienā ieguvušais brits Sebastjans Ko un Ukrainas kārtslēcējs Sergejs Bubka, kurš vieglatlēta gaitās laboja 35 pasaules rekordus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti