Trīskārtējais olimpietis Liepiņš: Soļošanā ir palikuši fanātiķi ar augstiem mērķiem

Trijās olimpiskajās spēlēs startējušais Modris Liepiņš vieglatlētikai sporta karalienes lomu paredz arī turpmāk, un par pārejošu epizodi bijušais soļotājs uzskata nelielo kritumu savulaik paša pārstāvētajā disciplīnā. Septembrī uz pasaules čempionātu Katarā viņš dosies kā soļotāja Ruslana Smolonska treneris. 

Latvijā iepriekš soļošanā ir bijuši spožāki gadi, taču būtiski, ka Latvijas delegācijā pasaules čempionātā Dohā būs arī divi soļotāji, turklāt sarežģītajā 50 km distancē, sarunā Latvijas Radio uzsvēra Liepiņš. Viņa pamatdarbs ir Tukuma ledus halles direktora amatā, taču soļošana Liepiņam arvien ir tuva. 

Modris Liepiņš pasaules čempionātam gatavojas trenera lomāInita Kresa-Katkovska

Soļošanā palikušie ir entuziasti, kas domā, kā disciplīnai Latvijā pastāvēt arī turpmāk, stāstīja Liepiņš. "Tie dullie cilvēki, kas vēl esam palikuši soļošanā, esam fanātiķi un domājam, lai sporta veids izdzīvotu, attīstītos, un mums atkal būtu olimpiskās medaļas," paskaidroja Smolonska treneris. "Tradīcijas turpinās," viņš uzsvēra.

Liepiņš saskata, ka soļošanā tāpat kā sporta spēļu tiesāšanā ir arī subjektīvisma elements, taču tas netraucē sporta veidam attīstīties. Ir bijušas runas, ka soļošanu varētu izņemt no olimpiskās aprites, taču Liepiņš disciplīnai saskata cerīgu nākotni. Ir sagaidāmas izmaiņas tiesāšanā, un soļotāju pārkāpumus varēs fiksēt ar elektronikas palīdzību. Tas likšot sportistiem vēl jo vairāk pievērsties soļošanas tehnikas uzlabošanai. 

Par svarīgāko mērķi pasaules čempionātā savam audzēknim Liepiņš uzskata Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīva sasniegšanu. Turklāt latiņa ir ļoti augsta, tādēļ finišs pēc normatīvā paredzētajām trim stundām un 50 minūtēm varētu nodrošināt arī augstu vietu. Uzdevums vienmēr ir augstāks nekā tikai finiša sasniegšana, piebilda Liepiņš. Līdzās viņa audzēknim Smolonskim pasaules čempionātā soļos arī Arnis Rumbenieks.

Jau vēstīts, ka pasaules čempionātā vieglatlētikā Latviju no 27.septembra līdz 6.oktobrim pārstāvēs 12 sportisti. Sacensības tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti