Treneris Lācis: Latiševai-Čudarei pusfinālā jāskrien ar pārliecību

Pieredzējušais treneris un iepriekš vieglatlēta karjerā lielākos panākumus vidējo distanču skriešanā guvušais Viktors Lācis netaupīja uzslavas savai novadniecei Guntai Latiševai-Čudarei par iekļūšanu pasaules čempionāta 400 metru skrējiena pusfinālā. Lācis lsm.lv pauda cerību, ka pirmdien pusfinālā Gunta distancē dosies ar lielu pārliecību un skries bez liekas pieticības.

Lācis ir gandarīts, ka pasaules čempionāta pusfinālā 22 gadus vecā Latiševa-Čudare iekļuva kā ātrākā Eiropas skrējēja. Eiropas U-23 čempione svētdien priekšsacīkstēs sasniedza desmito labāko rezultātu un finišēja pēc 51,37 sekundēm, par 0,43 sekundēm labojot personisko rekordu.

Pusfinālā startēs trijos skrējienos sadalītas 27 skrējējas, un nosacījumi cīņā par vietu finālā ir ļoti skarbi. Finālā iekļūs katra skrējiena divas ātrākās dalībnieces, kā arī vēl divas ašākās skrējējas pēc sasniegtajiem rezultātiem pārējo dalībnieču konkurencē.

Lācis nenoliedza, ka domas par finālu varbūt ir avantūriskas, taču galvenais Guntai būs skriet ar pilnu atdevi kā pēdējā skrējienā, un to viņa lieliski paveica priekšsacīkstēs. Ja ar tādu pašu pārliecību un bez kautrīguma rēzekniete skries pusfinālā, varētu izdoties vēl mazliet uzlabot personisko rekordu, un nav izslēgts, ka tas varētu pavērt ceļu arī uz finālu, uzskata Lācis.

Guntas Latiševas-Čudares starts 400 metru distancē priekšsacīkstēs

Ar gandarījumu Lācis sacīja, ka ir radušas piepildījumu Guntas trenera Pētera Stripkāna idejas par skrējējas ātruma īpašību attīstīšanu. 400 metru skrējienā ātruma īpašības ir ļoti svarīgas, tiesa, neaizmirstot arī par izturību, sacīja Lācis. Viņš 2000.gadā startēja Sidnejas olimpiskajās spēlēs un ir seškārtējs Latvijas čempions 800 metru skrējienā.

Latiševas-Čudares starts pusfinālā pirmdien paredzēts plkst. 22.55 pēc Latvijas laika. Sacensības tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lsm.lv.

Latviju pirmdien Londonā pārstāvēs arī Elvijs Misāns, kurš plkst. 20.35 sāks priekšsacīkstes trīssoļlēkšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti