Sadaļas Sadaļas

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Juris Petrovičs un viņa audzēkņi - medaļnieki

Trenera Petroviča audzēkņu vasaras raža – trīs starptautiska līmeņa medaļas trīssoļlēkšanā

Trīs medaļas vienā vasarā sagādāja Ventspils sporta skolas "Spars” vieglatlētikas trenera Jura Petroviča audzēknes – trīssoļlēcējas Rūta Kate Lasmane un Darja Sopova. Pieredzējušajam trenerim 42 darba gadu laikā ir bijis vairāk nekā tūkstoš audzēkņu, bet sarunā ar Latvijas Televīzijas "Sporta studiju" Petrovičs nevēlas nevienu izcelt. 

Trenerim jāmāk audzēkni gan stimulēt, gan nomierināt, jo visam jābūt līdzsvarā. Petrovičam to labāk palīdz paveikt 50 gadu vecumā iegūtā augstākā izglītība, studējot psiholoģiju. Juris saka, ka tas bijis būtisks pagrieziena punkts sevis attīstīšanā. Arī treniņu metodika un process turpinājās jau daudz augstākā līmenī.

Aizvadītajā sezonā Petroviča audzēknes iepriecināja ne tikai savu treneri –

Lasmane izcīnīja bronzu U-23 Eiropas čempionātā, bet Sopova kļuva par bronzas laureāti U-20 pasaules un Eiropas čempionātos.

Petrovičs neslēpj, ka aizvadītā sezona bija sarežģīta, jo, piemēram, Sopovai abas svarīgākās sacensības sekoja viena otrai, un trenerim bija ko palauzīt galvu par pareizāko gatavošanās plānu. Pēc publicitātes treneris netiecas, sakot, ka galvenais ir labi izdarīt savu darbu un negulēt uz veciem lauriem.

"Ja visu laiku staigāsi kā pāvs – degunu gaisā, aizmirsīsi, ka tev ir jāstrādā. Tā ir visās profesijās," smejot teica Petrovičs.

Sopova  pēc Ventspils Valsts ģimnāzijas absolvēšanas iestājās Ventspils Augstskolā, bet nešaubās, ka treneris ļautu doties studēt arī uz Ameriku, apvienojot mācības ar treniņiem. Tāpat, kā to darīja divus gadus vecākā Lasmane.

Iespēju doties studēt uz ASV Sopova apsvēra, tomēr nolēma pagaidām palikt Ventspilī. Treneris došanos uz Ameriku atbalsta, jo tur ir labi apstākļi gan mācībām, gan treniņiem. Darja uzsver, ka treneris domā ne tikai par audzēkņu panākumiem sportā.

"Viņš grib padarīt ne tikai par labu sportistu, bet arī par labu cilvēku, lai tu esi mērķtiecīgs cilvēks, kas grib kaut ko sasniegt dzīvē," paskaidroja Sopova.

Treneris Petrovičs atgādina, ka sportista karjera ir īsa, tādēļ audzēkņiem jādomā arī par tālāku nākotni.

Treneris pirmkārt respektē savu audzēkņu intereses.

"Ko viņš staigās visu dzīvi ar pastieptu roku? Esmu redzējis tādus. Negribu," nepieciešamību sportistiem neaizmirst par izglītību uzsvēra Petrovičs. "Tāpēc man ar visiem viņiem ir normāls, ideāls kontakts. Tas ir ļoti svarīgi."

Petrovičs uzteic savu kolēģu darbošanos provincē – dažādos Latvijas reģionos. Jau gadiem ilgi galvenā vieglatlētikas problēma ir nepiemērotie apstākļi Rīgā. Tiesa, arī Ventspilī, kur apstākļi ir daudz labāki, bērnu vecāku interese par vieglatlētiku ir daudz mazāka nekā agrāk. Petrovičs ir skeptisks par vecāku centieniem savas atvases sporta spēļu veidos ātri pievērst šaurai treniņu specializācijai, kā rezultātā jau 12 gadu vecumā sports bērnam nereti jau ir apriebies.

Ventspilnieka Petroviča vareno stāvu vieglatlētikas sacensībās ir grūti neievērot. Treneris piekrīt, ka sacensību laikā viņu labāk likt mierā, jo visa enerģija un emocijas koncentrētas audzēkņiem.

Ar 42 gadu darba stāžu Petrovičam olimpiskās pieredzes vēl nav... 

Nākamo mērķi  treneris jau ir nosaucis skaļi – abas savas spēcīgākās audzēknes Rūtu un Darju aizvest uz Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Kas zina, varbūt kāda nākamā intervija ar treneri Petroviču būs jau pie Eifeļa torņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt