Nīderlandes vieglatlētēm ražīgs starts Eiropas čempionātā, tituli arī Turcijai un Horvātijai. Dienas notikumi

Eiropas čempionātā vieglatlētikā pirmdien Vācijā vakara cēlienā veiksmīgi startēja Nīderlandes lodes grūdējas izcīnot divas godalgas. Pie čempionu tituliem tika arī Turcijas un Horvātijas vieglatlēti, bet Gunta Vaičule pārvarēja pirmo kārtu 400 metru skrējienā.

Sievietēm zelta medaļu lodes grūšanā nopelnīja Nīderlandes vieglatlēte Džesika Shildere, kura veiksmīgākajā piegājienā sasniedza 20,24 metrus. Sudraba laureāte portugāliete Oriola Dongmo iespēja 19,82 metrus, savukārt uzvarētājas tautiete Joride van Klinkena kļuva par bronzas medaļnieci ar rezultātu 18,94 metri.

Džesika Shildere nodrošina uzvaru lodes grūšanā

Shildere jūlijā izcīnīja bronzu pasaules čempionātā, turpretim Dongmo galvenajām favorītēm tika pieskaitīta sezonā sasniegto 20,43 metru dēļ, tiesa, gan paveicot to telpās.

Filips Mihaljevičs nodrošina uzvaru lodes grūšanā

Lodes grūšanā vīriešiem Eiropas čempiona titulu nodrošināja horvāts Filips Mihaljevičs ar rezultātu 21,88 metri. Serbijas vieglatlēts Armins Sinančevičs sasniedza 21,39 metrus un nopelnīja sudrabu, savukārt bronza nonāca Eiropas čempiona telpās čeha Tomāša Staneka īpašumā par rezultātu 21,26 metri.

Mihaljevičs bija labākais no eiropiešiem 2022.gada pasaules čempionātā, kur sasniedza 6.vietu.

Finišs 10 000 metru skrējienā sievietēm

Turciete Jasemina Čana triumfēja 10 000 metru skrējienā sievietēm ar rezultātu 30 minūtes un 32,57 sekundes. Čempione finišā tuvāko konkurenti Lielbritānijas skrējēju Eilišu Makolganu apsteidza par 8,48 sekundēm, savukārt izraēliete Lona Čemtai Salpetera no uzvarētājas atpalika 13,80 sekundes un nopelnīja bronzu.

Čana par Eiropas čempioni kļuva otro reizi pēc pirmā titula 2016.gadā.

Desmitcīņnieki sacentās pirmajās piecās disciplīnās, labāko rezultātu summā - 4661 punktu - pirms nākamās sacensību dienas sasniedzot šveicietim Simonam Ehammeram, kurš jūlijā pasaules čempionātā izcīnīja bronzas godalgu tāllēkšanā. Jau pēc pirmās disciplīnas - 100 metru skrējiena - izstājās pasaules čempions desmitcīņā francūzis Kevins Maijers.

Vaičule pēdējā no trim priekšskrējieniem finišēja otrajā vietā un iekļuva pusfinālā.

Nākamajā kārtā nonāca pa trim labākajām katra priekšskrējiena dalībniecēm un vēl trīs ātrākās pārējo skrējēju konkurencē. Pusfināli notiks otrdien.

Jau vēstīts, ka pirmās godalgas pirmdien sadalīja maratonā, kur sieviešu konkurencē uzvarēja poliete Aleksandra Lisovska, bet vīriešiem nepārspēts palika mājinieks Rihards Ringers.

Eiropas čempionāts noslēgsies svētdien, 21.augustā. Latvija būs pārstāvēta arī šķēpmešanā, trīssoļlēkšanā un soļošanā.

Šķēpmešanā kvalifikācijā sievietēm ceturtdien ir pieteikta Līna Mūze un Madara Palameika, bet dienu vēlāk priekšsacīkstēs vīriešiem gatavojas startēt Patriks Gailums, Rolands Štrobinders un Gatis Čakšs. Trīssoļlēcējai Rūtai Katei Lasmanei priekšsacīkstes paredzētas trešdien, savukārt Raivo Saulgriezim starts 20 kilometru soļojumā plānots sestdien.