Štrobinders un Kociņa uzvar tradicionālajās «Ventspils šķēpu» sacensībās

Šķēpmetēji Rolands Štrobinders un Anete Kociņa sestdien izcīnīja uzvaras tradicionālajās "Ventspils šķēpu" sacensībās kungu un dāmu konkurencē.

Štrobinders savā labākajā mēģinājumā šķēpu meta 84,80 metru tālumā, uzrādot savu šosezon labāko rezultātu, bet no personīgā rekorda atpaliekot 27 centimetrus. Arī pārējos četros ieskaitītajos mēģinājumos Štrobinders šķēpu meta aiz 80 metru atzīmes - 81,06, 81,01, 80,80 un 83,22 metri.

Tikmēr otro vietu ar 80,02 metru tālu raidījumu izcīnīja Gatis Čakšs, bet trešais ar 77,94 metriem bija Ansis Brūns.

Kā vēstīts, šonedēļ notikušajos "Rīgas kausos" ar 83,89 metru tālu metienu uzvarēja Čakšs, kurš izpildīja arī Eiropas čempionāta normatīvu, kamēr otro vietu ar 83,34 metriem ieņēma Štrobinders.

Štrobinders ar sestdien sasniegto rezultātu ir šosezon astotais labākais pasaulē un septītais Eiropā.

Savukārt dāmām uzvaru svinēja Kociņa, kura savā labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 61,03 metru tālumā. Otro vietu izcīnīja Latvijas rekordiste Madara Palameika, kura šoreiz šķēpu meta 60,09 metru tālumā, kamēr trešā ar 58,54 metriem bija čehiete Irena Šediva.

Arī Kociņa revanšējās Palameikai par "Rīgas kausos" ciesto zaudējumu. Daugavas stadionā notikušajās sacensībās Palameika šķēpu raidīja 62,98 metru tālumā, savu tuvāko sekotāju Kociņu pārspējot par 40 centimetriem.

Palameika šosezon ieņem desmito vietu pasaulē, kamēr Kociņa ir uzreiz aiz viņa, bet Eiropā latvietes ir attiecīgi sestajā un septītajā vietā.

Pērn par uzvarētājiem tika kronēti Līna Mūze un zviedrs Kims Ambs.

Šo sacensību rīkošana Ventspilī tika iedibināta 1980.gadā pēc šķēpmetēja Daiņa Kūlas Maskavas Olimpiādē iegūtās zelta medaļas. Lai veicinātu šķēpa mešanas attīstību pilsētā, gadu no gada kausa izcīņā pulcējas gan vietējie, gan citu pilsētu šķēpmetēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti