Statistiķis Staģis: Grāmata «Šķēpiem mirdzot» veltīta Šķēpmetēju kluba jubilejai

Viens no pasaulē izcilākajiem vieglatlētikas statistiķiem Andris Staģis jūtas pagodināts un gandarīts par paša apkopoto grāmatu "Šķēpiem mirdzot", ko autors veltījis Latvijas Šķēpmetēju kluba 25 gadu jubilejai. Latvijas šķēpmetēju izcilajiem panākumiem veltītā grāmata dienasgaismu ieraudzīja trešdien svinīgā pasākumā Sporta muzejā. 

Par grāmatas saturu ir gādājuši Latvijas šķēpmetēji, kuru sasniegumus atlika apkopot un papildināt ar fotogrāfijām, kā arī tekstu, Latvijas Radio teica Staģis. Informāciju grāmatai viņš krājis ilgu gadu garumā.

Andris Staģis par grāmatu "Šķēpiem mirdzot"Inita Kresa-Katkovska

Šķēpmešana ir visu laiku veiksmīgākā Latvijas vieglatlētikas disciplīna, uzsvēra Staģis. Viņš saskaitījis, ka šķēpmetēji kopš 1927.gada, kad Latvijā iegūta pirmā godalga vieglatlētikā, augstākā līmeņa sacensībās ir nopelnījuši 76 medaļas, tostarp 32 čempionu titulus. 

Par fantastisku brīdi grāmatas klajā laišanas pasākumā Staģis nosauca leģendārā Jāņa Lūša ierašanos, neraugoties uz visu kalumu olimpisko medaļu īpašnieka veselības problēmām. "Bez Jāņa [Lūša] nebūtu Latvijas šķēpmešanas. Grāmata ir veltīta arī viņam," uzsvēra izdevuma autors.

Apgāda "Jumava" izdotās grāmatas atvēršanas svētki notika Sporta muzejā, ko Staģis raksturoja kā Latvijas sporta Slavas zāli. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti