Starptautiskās federācijas akceptētiem vieglatlētiem ļaus Rio pārstāvēt Krieviju

Ja Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) pēc pārbaudēm akceptēs atsevišķu Krievijas vieglatlētu dalību Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, viņi drīkstēs pārstāvēt savu valsti, pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) samita otrdien Lozannā teica organizācijas prezidents Tomass Bahs, informēja aģentūra AFP. 

SOK prezidents noraidīja iespēju no dopinga tīriem Krievijas vieglatlētiem startēt zem olimpiskā vai kāda cita neitrāla karoga. Pēc IAAF piektdien pieņemtā lēmuma atstāt spēkā aizliegumu Krievijas vieglatlētiem startēt starptautiskās sacensībās, tika uzskatīts, ka viņiem būs liegts Rio pārstāvēt savu valsti.

"Ja būs kvalificējušies atlēti, viņi startēs kā Krievijas Olimpiskās komitejas komandas dalībnieki," teica Bahs.

Pēc Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) ziņojuma par Krievijas un Kenijas neatbilstību antidopinga reglamentam un arī turpmākas informācijas SOK samita dalībnieki pauda nopietnas šaubas par iespēju attiecināt nevainības prezumpciju uz šo divu valstu sportistiem, paziņoja Bahs.

SOK prezidents pastāstīja, ka samita dalībnieki atbalstīja Krievijas Vieglatlētikas federācijas atstādināšanu no starptautiskās aprites. SOK prezidents arī aicināja meklēt dopinga problēmas risinājumu, aicinot WADA 2017.gadā sarīkot globālu konferenci. 

Savukārt Krievijas Olimpiskās komitejas vadītājs Aleksandrs Žukovs otrdien teica, ka Krievija olimpiskās spēles neboikotēs, bet apsver iespēju vērsties tiesā pret IAAF.

Pagaidu atstādināšanu no starptautiskas aprites Krievijas vieglatlētikai piesprieda pērn novembrī pēc WADA neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojuma, kurā valsti apsūdzēja par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti