Starptautiskā Vieglatlētikas federācija 11. reizi pagarina Krievijas diskvalifikāciju

Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) padome svētdien Monako nobalsoja par Krievijas Vieglatlētikas federācijas atstādināšanas atstāšanu spēkā, jo ir bažas par sportistu dokumentu viltošanu un diskvalificētu treneru darbošanos arodā, kas viņiem ir liegts, vēstīja BBC. Diskvalifikācijas neatcelšana varētu liegt Krievijas vieglatlētiem rudenī pasaules čempionātā startēt zem savas valsts karoga.

Krievijas Vieglatlētikas federācijas darbība IAAF ir apturēta kopš 2015.gada novembra, kad Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā komisija atrada pierādījumus valsts struktūru dalībai dopinga sistēmas uzturēšanā. Daļa Krievijas vieglatlētu, kuru atbilstība antidopinga nosacījumiem atzīta par pienācīgu, starptautiskā līmenī drīkst startēt neatkarīgu sportistu statusā.

IAAF iepriekš izvirzīja divus nosacījumus Krievijas Vieglatlētikas federācijas darbības atjaunošanai. Krievijai jāsedz saistītas 3,2 miljonu dolāru izmaksas, kas IAAF radās diskvalifikācijas periodā, kā arī jānodrošina Maskavas antidopinga laboratorijas datu pieejamība. Rēķinu Krievija ir samaksājusi un WADA ir ieguvusi vairākus simtus gigabaitu datu no Maskavas laboratorijas, bet tie vēl nav izvērtēti un atzīti par atbilstošiem.

Papildu sarežģījumus Krievijas Vieglatlētikas federācijai radīja informācija, ka pērn amatpersonas iesaistījās dokumentu viltošanā, lai palīdzētu izvairīties no soda pasaules čempionam augstlēkšanā telpās Daņilam Lisenko. Augstlēcējs nebija ziņojis par savu atrašanās vietu antidopinga uzraugiem, bet vēlāk saņēma ārstu zīmi, ka nav varējis to izdarīt slimības dēļ.

Nākamā IAAF padomes sēde ir paredzēta 23.septembrī - piecas dienas vēlāk Kataras galvaspilsētā Dohā sāksies pasaules čempionāts.

Pēc pasaules čempionāta IAAF oktobrī pārtaps par vieglatlētikas jumtorganizāciju "World Athletics". IAAF padome nobalsoja par organizācijas nosaukuma maiņu, lai attīstītu jaunu zīmolu, kas nebūtu saistīts ar dopinga un korupcijas skandāliem, kā arī kļūtu pievilcīgāks jaunajai paaudzei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti