Starptautiskā Olimpiskā komiteja, visticamāk, arī neļaus Krievijas vieglatlētiem startēt Rio

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK), visticamāk, neatcels Krievijas vieglatlētikas diskvalifikāciju, un tas nozīmēs, ka Krievijas sportistiem ceļš uz Rio olimpiskajām spēlēm būs liegts. SOK izpildkomiteja sestdien telefonkonferencē apsprieda Krievijas vieglatlētiku un vēlāk pavēstīja, ka pilnīgi respektē Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) lēmumu paturēt spēkā aizliegumu Krievijas vieglatlētiem startēt starptautiskās sacensībās, tostarp olimpiskajās spēlēs.

(papildināts ar SOK izpildkomitejas atbalstu IAAF lēmumam)
Komitejas viceprezidents Džons Koutss intervijā aģentūrai “Reuters” atzina, ka viņš būtu ļoti pārsteigts, ja SOK atcels Krievijas izlases diskvalifikāciju.

“Starptautiskajai federācijai ir tiesības diskvalificēt nacionālo federāciju, un es nedomāju, ka mēs apstrīdēsim šo lēmumu,” sacīja Koutss.  

Lēmumu par Krievijas vieglatlētu iespējamo dalību olimpiskajās spēlēs varētu pieņemt otrdien Lozannā, kur SOK apspriedīs situāciju valstīs, kurās antidopinga uzraudzība atzīta par neatbilstošu Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) kodeksam. Tādējādi izredzes uz dalību olimpiskajās spēlēs drīzāk varētu būt tikai dažiem Krievijas vieglatlētiem, kuri turklāt nevarētu startēt zem savas valsts karoga.

SOK izpildkomiteja apsveica IAAF nostāju cīņā pret dopingu  un uzsvēra, ka sporta veidu federāciju ziņā ir noteikt kritērijus atlasei sacensībām, tajā skaitā olimpiskajām spēlēm.

Krievijas antidopinga sistēmu un vieglatlētikas struktūru Koutss piektdien raksturoja kā "līdz serdei sapuvušu". Viņš uzskata, ka SOK varētu ļaut Rio piedalīties atsevišķiem Krievijas vieglatlētiem, par kuru atbilstību antidopinga prasībām nav šaubu, taču šie sportisti varētu startēt zem olimpiskā karoga.

Jau vēstīts, ka Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) piektdien nolēma atstāt spēkā pērn novembrī pieņemto aizliegumu Krievijas Vieglatlētikas federācijas sportistiem piedalīties starptautiskās sacensībās. Pēc šī lēmuma krievu vieglatlēti nevarēs piedalīties arī Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kas notiks pēc diviem mēnešiem, ja vien SOK lēmums nebūs par labu Krievijai.

Pagaidu diskvalifikāciju vieglatlētikā Krievijai piesprieda pērn novembrī pēc tam, kad Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojumā Krievija bija apsūdzēta par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti