Starptautiskā federācija patur spēkā Krievijas Vieglatlētikas federācijas diskvalifikāciju

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) pirmdien paziņoja, ka patur spēkā Krievijas Vieglatlētikas federācijas diskvalifikāciju, kas tika ieviesta dopinga pārkāpumu dēļ, vēstīja aģentūra "Reuters".

Pirms Krievijas Vieglatlētikas federācijas tiesību atjaunošanas IAAF vēlas saņemt nesen Maskavas Antidopinga laboratorijā iegūtos datus, kā arī finanšu kompensāciju.

IAAF darba grupas vadītājs Rūne Andersens paskaidroja, ka finanšu jautājumu Krievijas puse sola drīzumā atrisināt, bet Maskavas laboratorijas datus pēc to apstrādes jāsaņem no Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA). Krievijai vēl ir pietiekami laika, lai atrisinātu visus jautājumus un tās sportisti septembrī varētu startēt zem savas valsts karoga pasaules čempionātā Katarā, piebilda Andersens.

Krievijas Vieglatlētikas federācija ir atstādināta kopš 2015.gada pēc WADA ziņojuma par plašu dopinga izplatību Krievijas vieglatlētikā. Nacionālās federācijas diskvalifikācijas dēļ starptautiskās sacensībās neitrālu atlētu statusā drīkst startēt tikai atsevišķi Krievijas sportisti, kas saņēmuši īpašu atļauju.

IAAF ir pēdējā augstākā līmeņa sporta organizācija, kas arvien liedz Krievijas sportistiem startēt starptautiskās sacensībās zem sava karoga. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pirms gada atcēla Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikāciju, bet WADA Krievijas Antidopinga aģentūras tiesības atjaunoja septembrī. Februāra sākumā tika atcelta Krievijas Paralimpiskās komitejas diskvalifikācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti