Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Studijas viesis - Kristaps Janičenoks

Sporta ABC. Sindija Bukša

Sprintere Sindija Bukša dalās pieredzē, kā ātrāk noskriet 200 metrus

Ir teiciens: vieglatlētika ir sporta karaliene. Ja tā, tad sprinta distances  - 100 un 200 metri - ir sporta karalienes spožākā balva. Pie ielūgumiem tiek vien pasaules ātrākie sprinteri, un starp viņiem arī latviete Sindija Bukša.

Sindijas personiskais rekords 100 metros ir 11,9 sekundes, bet 200 metros – 23,03 sekundes. Viņa ir šābrīža Latvijas ātrākā skrējēja. Tieši tādēļ viņa ir “Sporta studijas” eksperte, kas skaidro 200 metru distances nianses.

Viņa stāsta, ka 200 metru distancē pirmais ir uzlikt savus starta blokus, kas ir ļoti svarīgi – jāatrod pareizais leņķis, lai nepazaudētu laiku. Priekšējā kāja Sindijai ir kreisā – tā ir spēcīgāka, un tā sprintere var attīstīt lielāku ātrumu.

“Pirmie 50 metri ir vissvarīgākie visā distancē, jo tur ir jāskrien maksimāli ātri, plašiem, ātriem soļiem. Ja neizdarīs to, ko vajag izdarīt pirmajos 50 metros, tad turpmākajā distancē arī nekas neizdosies,” skaidro skrējēja. Svarīgi atcerēties, ka pirmie 50 metri jāskrien 45 grādu leņķī.

Skrienot pa līkumu, ļoti svarīgi turēties skrejceļa līnijas iekšpusē. Līkumā svarīgi strādāt ir uz gurniem, jo tieši gurni ir tie, kas sprintā nes uz priekšu. Pēc līkuma jāskrien pa skrejceļa vidu un jāatbrīvojas. Pēdējos piecos līdz septiņos metros ir jātaisa straujš, ass nolieciens. “Jo asāka šī kustība būs, jo mazāķ pazaudēsi,” klāsta  sprintere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti