Sprintere Bukša iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā

Latvijas skrējēja Sindija Bukša karjerā pirmajā Eiropas čempionātā piektdien Berlīnē pārvarēja priekšsacīkstes 200 metru sprinta distancē un iekļuva pusfinālā. Skrējieni par vietu finālā notiks piektdien vakarā. 

(papildināts ar Sindijas Bukšas teikto)
Bukša savā skrējienā finišēja trešā pēc 23,36 sekundēm. Pirmā bija vāciete Laura Millere (23,06), kā arī Bukšu apsteidza Polijas skrējēja Anna Kelbasinska (23,20). Priekšsacīkšu kopvērtējumā Bukšai bija sestais rezultāts.

Sindijas Bukšas priekšsacīkšu skrējiens 

Pusfinālā iekļuva pa trim ātrākajām trīs priekšskrējienu dalībniecēm, kam pievienojās vēl trīs ātrākās skrējējas pārējo sprinteru konkurencē. Sezonā 12 ātrākajām 200 metru skrējējām dalība pusfinālā ir garantēta bez piedalīšanās priekšsacīkstēs.

Intervija ar Sindiju Bukšu 

Bukša pēc rīta sesijas intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka iekļūšana pusfinālā bija obligāta lieta, bet pusfinālā varēs izvērtēt, uz ko viņa pašlaik ir spējīga. Iekļūšanai finālā būs jāskrien zem 23 sekundēm, citu variantu nebūs, atzina Bukša. Tas nozīmē, ka sportistei būs jālabo personiskais rekords (23,02), ko viņa izvirzījusi sev par mērķi.

Savu priekšsacīkšu skrējienu Bukša raksturoja kā smagnēju un vairāk bijis jāstrādā ar spēku. Bukša sevi neuzskata par rīta cilvēku, tādēļ viņa cer, ka pusfināla skrējiens vakarā būs vieglāks. Pēc priekšsacīkstēm sportistes apņēmusies kārtīgi paēst un mazliet pagulēt. Ar veselību Bukšai viss ir kārtībā - skrējēja pastāstīja, ka iepriekš gūtais kājas muskuļa savainojums nemaz nav jūtams. 

Kvalifikācijā piektdien startē arī kārtslēcējs Mareks Ārents un trīssoļlēcējs Elvijs Misāns. Savukārt piektdien vakarā šķēpmešanas finālā sievietēm Latviju pārstāvēs Madara Palameika. Medaļas vēl sadalīs augstlēkšanā, trīssoļlēkšanā, 800 metru skrējienā, 400 metru barjerskrējienā un septiņcīņā sievietēm, kā arī 400 metru, 1500 metru distancēs un 110 metru barjerskriešanā vīriešiem. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti