Sprintere Bukša cīņā ar pasaules čempioni iegūst 6.vietu sacensībās Čehijā

Latvijas rekordiste 100 metru skrējienā Sindija Bukša trešdien Čehijā mērojās spēkiem ar pasaules čempioni divreiz garākā distancē un izcīnīja 6.vietu tradicionālajās "Zlata Tretra" jeb "Zelta naglenes" sacensībās, liecina organizatoru informācija. Šķēpmešanā Rolands Štrobinders un Anete Kociņa ieguva 4.vietu, bet kārtslēkšanā Mareks Ārents bija devītais.

Bukša savā iecienītākajā distancē finišēja pēc 23,11 sekundēm, kas ir viņas otrais labākais rezultāts 200 metros. Uzvarēja pērn un 2015.gadā zelta godalgu pasaules čempionātā ieguvusī Nīderlandes skrējēja Dafne Šipersa, kura mērķa līniju šķērsoja pēc 22,52 sekundēm. Trijniekā iekļuva arī 2013.gada pasaules vicečempione senegāliete Murjela Ahure (22,60) un Eiropas bronzas laureāte 100 metru distancē šveiciete Mudžinga Kambundži (22,78).

200 metru skrējiens Ostravā

Pēc Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) punktu tabulām, Bukša sasniedza labāko rezultātu Ostravā startējušo Latvijas sportistu konkurencē.

Šķēpmešanā vīriešiem nepārspēts palika čehs Jakubs Vadlejhs ar rezultātu 88,36 metri, savukārt Štrobindera mestais šķēps aizlidoja aizlidoja 80,16 metrus. Arī sievietēm uzvarēja mājiniece Nikola Ogorodnīkova, sasniedzot 64,17 metru atzīmi. Kociņa veiksmīgākajā no sešiem mēģinājumiem rīku aizmeta 55,96 metrus.

Ārenta rezultāts 11 dalībnieku konkurencē bija 5,40 metri. Uzvarēja polis Pavels Vojcehovskis, kurš pārvarēja 5,75 metrus.