Soļotājs Rumbenieks ar 37.vietu noslēdz Latvijas vieglatlētu startus pasaules čempionātā

Soļotājs Arnis Rumbenieks svētdien ASV pēdējais no Latvijas vieglatlētiem startēja pasaules čempionātā un ieguva 37.vietu 35 kilometru soļošanas distancē.

Itālietis Masimo Stano izcīnīja zelta medaļu pirmo reizi pasaules čempionātā iekļautajā distancē, finišējot pēc divām stundām, 23 minūtēm un 14 sekundēm. Pērn Stano uzvarēja Tokijas olimpiskajās spēlēs 20 kilometros, bet pasaules čempionātā koncentrēja spēkus garākajai distancei.

Finišē pasaules čempions Masimo Stano 

Sudraba medaļu nopelnīja Āzijas rekordists japānis Masatora Kavano, finišā uzvarētājam zaudējot tikai vienu sekundi. Par bronzas laureātu 30 sekundes aiz čempiona kļuva zviedrs Perseuss Karlstrēms, kurš pavasarī uzvarēja pasaules čempionātā soļošanā komandām.

Finišā Rumbenieks no čempiona atpalika 19 minūtes un 33 sekundes. 

Arnis Rumbenieks finišā 

Piecu kilometru atzīmi Rumbenieks sasniedza 47.vietā divas minūtes un 14 sekundes aiz līdera japāņa Daisukes Macunagas. Pēc 10 kilometriem Rumbenieks no Macunagas atpalika jau četras minūtes un 17 sekundes, bet pakāpās uz 46. pozīciju. Sāncenšu diskvalifikācijas palīdzēja Arnim mazliet uzlabot pozīcijas pēc veiktiem 15 kilometriem, ieņemot 45.vietu sešas minūtes un deviņas sekundes aiz līdera Macunagas.

Savukārt pēc 20 kilometriem Rumbenieks ieņēma 41.vietu septiņas minūtes un 23 sekundes aiz Macunagas, kuru tobrīd praktiski jau bija noķērusi tuvāko konkurentu grupa. Ekvadorietis Braiens Daniels Pintado bija līderis septiņu ātrāko soļotāju grupā pie 25 kilometru atzīmes, bet Rumbenieks atpalika deviņas minūtes un 51 sekundi, saglabājot 41.pozīciju. Pēdējā kontrolatzīmē 30 kilometros piecu soļotāju galvgalī turējās itālietis Masimo Stano, tikmēr Rumbenieks ieņēma 38.vietu 13 minūtes un 42 sekundes aiz līdera.

Finišu sasniedza 40 no 50 startējušajiem dalībniekiem.

Pirmo reizi pasaules čempionātos garākā soļošanas distance gan vīriešiem, gan sievietēm bija 35 kilometri. Atsakoties no 50 kilometru distances, rīkotāji vēlas soļošanu padarīt pievilcīgāku faniem un atbilstošāku televīzijas interesēm, kā arī nodrošināt sacensībās dzimumu vienlīdzību.

Vēlāk pasaules čempionāta noslēguma dienā sadalīs pēdējos astoņus medaļu komplektus. 

Vīrieši startēs finālā 5000 metru skrējienā un kārtslēkšanā, savukārt sievietes par godalgām cīnīsies 800 metru distancē, 100 metru barjerskrējienā un tāllēkšanā. Gan kungiem, gan dāmām kļūs zināmi uzvarētāji 4x400 metru stafetē, kā arī divas dienas ilgušo spēkošanos ar 1500 metru skrējienu noslēgs desmitcīņnieki. 

Pasaules čempionāts Jūdžinā pulcēja apmēram 1900 vieglatlētu no 192 valstīm un teritorijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti