Skrējēju Latiševu-Čudari uzaicina uz pasaules čempionātu; vesera metējs Sokolovs nestartēs

Skrējēja Gunta Latiševa-Čudare saņēma rīkotāju ielūgumu vēlāk augustā Pekinā startēt pasaules čempionātā 400 metru distancē, trešdien informēja Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS). Savukārt iepriekš izlasē iekļautais vesera metējs Igors Sokolovs nestartēs savainojuma dēļ.

(papildināts par Igoru Sokolovu un citiem izlases kandidātiem)
Latiševa-Čudare gan nav izpildījusi pasaules čempionāta kvalifikācijas normatīvu (52,00), taču nepietiekama dalībnieku skaita dēļ Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) uzaicināja arī labākās skrējējas bez normatīva. Latiševai-Čudarei labākais rezultāts bija 23. jūlijā sacensībās Somijā, kur viņa finišēja pēc 52,29 sekundēm un sasniedza personisko rekordu.

Savukārt vesera  metējs Sokolovs guvā ar sportu nesaistītu sadzīves traumu un piemājas darbos nopietni savainotas rokas dēļ viņš nevarēs startēt Pekinā. Pasaules čempionāts Ķīnas galvaspilsētā notiks no 22. līdz 30. augustam.

Latvijas izlasē tādējādi arvien būs deviņi sportisti. Iepriekš sastāvā iekļāva čempionāta normatīvus izpildījušos Madaru Palameiku, Sintu Ozoliņu un Rolandu Štrobinderu šķēpa mešanā, Lauru Ikaunieci-Admidiņu septiņcīņā, Aigu Grabusti tāllēkšanā, Mareku Ārentu kārtslēkšanā, Arni Rumbenieku 50 kilometru soļošanā un Anitu Kažemāku maratonā. Čempionāta normatīvus izpildīja arī Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs maratonā, taču viņi čempionātā nepiedalīsies gaidāmā karstuma dēļ.

Izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs, kurš būs delegācijas sastāvā arī Pekinā, uzskata komandu par spēcīgu un sagaida, ka vairāki atlēti spēs cīnīties par medaļām.

LVS vēl cerēja, ka īpašos ielūgumus uz pasaules čempionjātu varētu saņemt Anete Kociņa un Līna Mūze šķēpa mešanā, kā arī Māris Urtāns lodes grūšanā, taču viņi uz Pekinu nedosies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti