Skrējējs Ingebrigtsens 17 gadu vecumā izcīna otro Eiropas čempionatā zeltu

Priekšpēdējā Eiropas vieglatlētikas čempionāta vakara cēlienā Berlīnē tiek sadalīti kopumā deviņi medaļu komplekti. Lielāko pārsteigumu sagādāja 17 gadīgais Jakobs Ingebrigtsens, kurš savam 1500 metru zeltam pievienoja tāda paša kaluma medaļu arī 5000 metru distancē.

Pirmo vakara zelta medaļu izcīnīja poliete Justina Švietja, kas 400 metrus pievarēja 50,41 sekundē. Četras simtdaļas lēnāka bija grieķiete Maria Belbasaki, kam sekoja nīderlandiete Lisanne de Vitte.

Sieviešu 400 metru skrējiens

Vīriešiem divus apļus visātrāk pievarēja Ādams Kščots no Polijas, otrajā vietā atstājot zviedru Andreasu Krameru, bet bronzu ieguva Pjērs Ambruāzs Boss.

800 metri vīriešiem

200 metru sprinta skrējienu sievietēm uzvarēja Lielbritānijas sportiste Diāna Ašere-Smita, finišējot pēc 21,89 sekundēm. Izcils skrējiens padevās nīderlandietēm, kas ieņēma abas atlikušās vietas uz goda pjedestāla.

Sprinteres sadala medaļas 200 metros

Pārsteigumu sagādāja norvēģi 5000 metru skrējienā, uzvarot brāļiem Ingebrigsteniem, turklāt zeltu ieguvušais Jakobs bija uzvarējis arī 1500 metru distancē, esot pirmais, kam to izdevies paveikt. Turklāt 17 gadus jaunais norvēģis ir jaunākais sportists, kas uzvarējis abās distancēs. Jakobs, finišējot 13 minūtēs un 17,06, sekundēs uzstādīja jaunu Eiropas U-20 vecuma rekordu.

Otrais palika vecākais no brāļiem – Henriks, no uzvarētāja atpaliekot teju divas sekundes. Bronzu ieguva Morhads Amdouni

Brāļi Ingebrigsteni svin dubultuzvaru 5000 metru distancē

Sievietēm tāllēkšanā visas medaļnieces sasniedza 6,70 metru atzīmi. Labākā bija vāciete Malaika Mihambo, kura jau trešajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 6,75. Par diviem centimetriem tuvāk lēca ukrainiete Marina Bekha, bet vēl trīs centimetri mazāk bija britu sportistei Sārai Proktorei.

Augstlēkšanas sektorā visi medaļnieki uzrādīja savus karjeras rekordus. Mateušs Pšibilko, kurš atkārtoja savu rekordu 2,35 metrus. Otrais bija baltkrievs Maksims Nedašekau, kurš atkārtoja savu personīgo karjeras labāko rezultātu 2,33 metrus. Tikmēr neitrālais atlēts Iļja Ivanjuks pārvarēja 2,31 metru, ko viņam nebija izdevies pārvarēt ne reizi.

Vācija izcīna zeltu augstlēkšanā

Paralēli stadiona centrā sievietes sacentās diska mešanā, kur tirumfēja horvātiete Sandra Perkoviča, disku raidot 67,62 metrus tālu. Uzvarētājai sekoja trīs vācietes, taču neviena nebija pietiekami tuvu, lai apdraudētu čempioni.

Perkovičas zelta metiens

Vakara deserts bija 4x400 metru stafete, kur vīriešiem otro reizi pēc kārtas uzvarēja beļģi. Sudrabu ieguva briti, bet spāņi finiša taisnē no līderu pozīcijas noslīdēja līdz pjedestāla zemākajam pakāpienam.

Vīriešu 4x400 metru stafete

Sievietēm pirmo reizi sieviešu 400 metru stafeti uzvarēja polietes, apsteidzot Franciju un Lielbritāniju. Turklāt uzvarētāju rindās bija Švietja, kas vakara ievadā izcīnīja zeltu 400 metros individuāli.

Sieviešu 4x400 metru stafete

Latvijas atlēti sestdien čempionātā nepiedalijās.

Pēdējie čempionāta tituli Berlīnē tiks sadalīti svētdien.