Skrējēja Siliņa 2021.gadā cer atgriezties maratona trasē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Trenere Anita Siliņa arī attālinātu treniņu apstākļos palīdz saviem audzēkņiem uzlabot skriešanas prasmes un nav atteikusies no nodoma atgriezties maratona trasē. Ar rūgtu piegaršu Siliņas atmiņās palicis 2016. gads, kad Riodežaneiro olimpiskās spēles risinājās bez viņas dalības, bet četrus gadus senos notikumus viņa ir atstājusi aiz muguras.

Rio olimpiskais gads Siliņai, kuru daudzi, iespējams, labāk atceras pēc meitas uzvārda Kažemāka, ļoti daudz ko dzīvē izmainīja domāšanā un rīcībā. Siliņa ir kļuvusi par mammu un to uzskata par katras sievietes pienākumu. 

Anita Siliņa par trenera darbu un plāniem skriešanā
00:00 / 11:12
Lejuplādēt

Pēc bērna piedzimšanas Anita astotajā nedēļā atsāka treniņus, tiesa, ieklausoties ķermeņa reakcijā uz slodzi. Tādēļ bija dienas un nedēļas, kad viņa skriešanā iepauzēja. Gan grūtniecība un dzemdības, gan bērna audzināšanas process Anitai ļāvis aptvert pavisam citas vērtības un licis uz lietām paskatīties savādāk. Viņa pārliecinājās, ka bērna piedzimšana ļoti stiprina gan emocionāli, gan fiziski.

Siliņas mērķis sportā joprojām ir skriet ātri un viņa cer, ka tas īstenosies jau 2021. gadā.

"Piespēle" podkāstā

"Piespēle" podkāstā
  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Treneres darbā Siliņai tāpat kā teju visiem daudz ko izmainīja pandēmijas izraisītā krīze. Tā pārvērta ierasto treniņu procesu un trenera sadarbību audzēkņiem, pārceļoties uz tiešsaistes vidi. Siliņa rēķinās, ka visu ziemu varētu būt gaidāms tikai un vienīgi attālināts darbs. Tomēr Siliņa uzsver, ka
 

skrējējam pamatdarbs ir jāveic individuāli.

Trenere atzīst, ka attālinātos treniņos ir gan plusi, gan mīnusi. No vienas puses, var palaist garām kādas būtiskas lietas, piemēram, izvairīšanos no traumu riska un tehniskā izpildījuma uzraudzības, kā arī fiziskās sagatavotības koriģēšanas. Tajā pašā laikā treneri izjūt nepieciešamību atsvaidzināt zināšanas un pielietot arī citas metodes treniņu procesā.

"Tiklīdz treneris ieslīgst rutīnā, viņš zaudē darba kapacitāti un varbūt arī motivāciju. Radošumam ir jābūt visu laiku neatkarīgi no tā, ir Covid krīze, vai nav," teica Siliņa.

Anita palīdz gan fiziski pareizi trenēties, gan sakārtot emocionālo fonu,

jo uzskata, ka trenerim ir jābūt arī psihologam un uzticamam draugam. Viņa neapstrīd, ka klātienē treniņš, protams, būs produktīvāks, bet uzsver, ka cilvēki var pielāgoties situācijai un attālinātā pieeja strādā, lai arī apmācības process ievelkas divreiz vai pat trīsreiz ilgāk, jo vairāk jāskaidro dažādas neskaidras lietas.

Par svarīgu uzdevumu Siliņa uzskata skrējēju motivācijas saglabāšanu, jo ierobežojumi pandēmijas apkarošanai atstāj nomācošu iespaidu, it īpaši vēlā rudenī, kad ārā valda drēgnums un ātri iestājas tumsa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti